SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM
07.06.2018 16:09:37
Za stavu 2:2 prvně ztratil Ymer podání, ale hned ho zase vzal Munarovi zpátky.To byla poslední Španělova šance v otvíracím setu, pak už byl vpředu jen Ymer, set vyhrál – 6:3. Ve vítězné atmosféře vkročil Švéd do druhého setu, ale houževnatý a přesný Munar ho už k ničemu nepustil. Za čtyřicet minut vyhrál Španěl 6:1, srovnal stav setů a stejným poměrem vyhrál i třetí set. Přiznejme, Munara ve čtvrtfinále čekal jen málokdo.
07.06.2018 13:22:03
O první místo v semifinále bojoval Rakušan Gerald Melzer (111. ATP) s Italem Salvatore Carusem (228.). Od začátku to byl duel o nekonečných trpělivých výměnách, a kdo si myslel, že bude mít navrch zkušenější Melzer, ten se mýlil. Ital byl hodně houževnatý, ale Rakušanova chvíle přece jen přišla po padesáti minutách, i když mu k tomu dopomohla i Italova dvojchyba, Melzer vyhrál 6:4.
07.06.2018 13:10:53
Tři středeční zápasy na centrálním dvorci a jeden na kurtu číslo 1 rozhodly, že MONETA Czech Open nemá ve dvouhře české zastoupení, postupně prohráli Šafránek, Pavlásek, Kolář a Veselý. Poslední českou nadějí byl v semifinále deblový pár Zdeněk Kolář s Adamem Pavláskem, který se měl utkat s bratrskou dvojicí Martinem a Pablem Cuevasovými. Jak postupovali Kolář s Pavláskem mezi čtyři nejlepší páry?
07.06.2018 10:09:42
Petra Černošková už tradičně před turnajem zopakovala své ředitelské přání, přitom dobře věděla, že se jí jen přetěžko splní. „Jsme největší český turnaj a z tohoto pohledu je mé přání celkem jasné – byla bych ráda, kdyby naši hráči zůstali v turnaji co nejdéle. Dobře víme, že o zápasy domácích tenistů je největší zájem, takže bych si přála nabité ochozy centrálního dvorce, alespoň jednoho českého hráče ve finále a aby se pohár pro vítěze nestěhoval za hranice.
06.06.2018 19:50:12
Švéd Elias Ymer důslednou a přesnou hrou porazil Veselého a nedovolil mu stát se turnajovým rekordmanem, který by vyhrál prostějovský challenger počtvrté. „Hrát proti Veselému na jeho domácím dvorci bylo opravdu hodně těžké. Věděl jsem, že tento turnaj už třikrát vyhrál, a čekal jsem, že to bude hodně náročné. Byl to těžký soupeř, musel jsem se snažit celý zápas a jsem rád, že jsem jej dotáhnul do vítězného konce,“ říkal po zápase Elias Ymer.
06.06.2018 19:46:04
Rovných 140 minut trvala snaha Jiřího Veselého udržet český tenis v turnaji. Veselý vstupoval do zápasu s Ymerem jako favorit, věřil si, ale Švéd se od začátku představil jako jistá tenisová zeď a bylo mu jedno, že hned prohrál podání, Veselý přidal své a bylo to – 2:0. Ymer pak vyhrál šest her za sebou – 6:2! Čím déle se hrálo, tím byl Ymer jistější a Veselý bezradnější.