ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Svrčina: Důležité okamžiky se zlomily na moji stranu

05.06.2023 18:47:57 | V otvíracím zápase hlavní soutěže UniCredit Czech Open nastoupil dvacetiletý Čech Dalibor Svrčina (232. ATP) proti Italovi Lucianu Darderimu (173.), od prvních výměn měl Svrčina navrch, navíc obhajoval loňské finále a případná prohra by ho srazila do druhé poloviny třístovky ATP. Svrčina vedl 3:0, pak ale udělal několik zbytečných chyb a bylo 3:3.

Kdo si myslel, že se Svrčina vrátí k výkonu z prvních třech gemů, ten se mýlil, Ital zavelel k obratu, vedl 4:3, Čech mu nedovolil pokračovat, bylo srovnáno – 4:4, 5:5, poslední dvě hry prvního setu však patřily Italovi 7:5. Druhý set? Svrčina vedl opět 3:0, vyhrál 6:4. A třetí set? 6:0, Ital Darderi jen přihlížel Svrčinově tenisové exhibici!
Dalibor Svrčina jako první postoupil do osmifinále, dokázal otočit střetnutí s Italem Lucianem Darderim a stále může zopakovat své loňské tažení do finále turnaje. „Měl jsem dobrý začátek, přesto mi první sada utekla. To samé se opakovalo ve druhém setu, ten jsem si už ale pohlídal a po dobrém vstupu do rozhodující sady už jsem věřil, že to dobře dopadne. Důležité okamžiky se zlomily na moji stranu,“ oddechl si po výhře Svrčina, který nechce příliš přemýšlet a obhajobě loňských bodů. „V tenise to tak prostě je, s tím se nedá nic dělat. Každá obhajoba je těžká, jsem ale doma, kurty znám dokonale. Navíc mám v hledišti rodinu, kamarády a trenéry, všichni mě podporují. Těchto výhod se pokusím využít,“ říká Svrčina.

twitter instagram facebook kontakt