TK PLUS MĚSTO PROSTĚJOV ČTS TENNIS EUROPE ATP


TOPlistFact sheet 2016
Acceptance list 2016


02.06.2016 21:46:18 Veselý skončil moc brzy
„Prostějov je pro mě hodně specifický. Moc mi na tomto turnaji záleží a mám tady velkou motivaci. Dvakrát jsem vyhrál a chci uspět potřetí. Vím, že je tu hodně lidí, kteří mi fandí, o to je to těžší, ale nechci fanoušky zklamat,“ vyznal se ze svého vztahu k UniCredit Czech Open Jiří Veselý poté, co v zápase o čtvrtfinále porazil Srba Tipsareviče. V boji o semifinále čekal Veselého Kazach Kukuškin, zápasová bilance byla 1:1, Veselý vyhrál v Prostějově před dvěma roky, loni prohrál v Halle.


02.06.2016 18:02:25 Pavlásek byl fiftýn od semifinále!
Adam Pavlásek sehrál velký zápas ve čtvrtfinále UniCredit Czech Open, v duelu se Španělem Cervantesem měl mečbol a byl jen malý krůček od postupu mezi čtyři nejlepší na prostějovském challengeru. Po prvním prohraném setu v tiebreaku, vyhrál Pavlásek druhý set 6:3 a ve třetím opět rozhodoval tiebreak, v něm měl Pavlásek mečbol, Španěl svůj třetí proměnil... Škoda, český tenista měl opravdu hodně blízko, aby zopakoval svůj hvězdný výkon z roku 2014, kdy také postoupil mezi čtyři nejlepší. Se Španělem má Adam pasivní zápasovou bilanci, všechny tři prohry jsou z minulého roku, Pavlásek prohrál na challengeru v Praze, Ostravě a v Mersinu.


02.06.2016 17:33:55 Tisková konference s Ivanem Lendlem
„Letos máme třiadvacátý ročník UniCredit Czech Open, přihlásilo se patnáct hráčů první stovky, kromě Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kterého zdržela čtyřhra v Paříži, startovala v Prostějově česká špička a samozřejmě jsme chtěli náš turnaj něčím ozdobit. I proto jsme oslovili Ivana Lendla a požádali ho, aby se ujal role ambasadora našeho turnaje. Poslali jsme s mou ženou Petrou Ivanovi mejl, ten na něj rychle odpověděl, pak jsme se ještě potkali při turnaji v Miami a rychle jsme se dohodli,“ říkal na začátku tiskové konference s Ivanem Lendlem Miroslav Černošek.


02.06.2016 15:05:54 První nasazený Berankis vypadl!
Šestadvacetiletý Litevec Ricardas Berankis, v současné době padesátý na světě, na UniCredit první nasazený, prohrál ve čtvrtfinále s Maďarem Martonem Fucsovicsem ve dvou setech. Čtyřiadvacetiletý Maďar se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, v juniorském tenise poprvé představil v roce 2003 na celosvětovém finále Nike Junior Tour v jihoafrickém Sun City, v roce 2010 vyhrál juniorku ve Wimbledonu a zatím dva challengery v Číně a Itálii.


02.06.2016 10:44:27 Veselý, Pavlásek a Rosol ve čtvrtfinále!
UniCredit Czech Open, čtvrtek, tradiční čtvrtfinálový den a v něm vynikající zastoupení českého tenisu! „V hlavní soutěži bylo pět Čechů, Zdeněk Kolář a Dominik Kellovský dostali volné karty, oba odvedli velice dobré výkony, Kolář v zápase s prvním nasazeným Berankisem potvrdil zlepšení z posledních měsíců. Dominik vyhrál v prvním kole v bojovném zápase s Rusem Kudrjavcevem, ve druhém byl čtvrtý nasazený Cervantes nad jeho síly, v každém případě je to pro něj výborná zkušenost,“ hodnotila turnajová ředitelka Petra Černošková. „Je dobře, že Veselý, Pavlásek a Rosol potvrdili své nasazení a budou bojovat o semifinále.“
Past: UniCredit Czech Open
Singles 2015   Tournament DRAW
 Players list
Doubles 2015   Tournament DRAW
 Players list

Jiri Vesely
Jiri Vesely
Radek Stepanek
Florian Mayer
Yuri Schukin
Jan Hájek
Jan Hájek
Augustin Calleri
Sergio Roitman
Jan Hajek
Jarko Nieminen
Radek Stepanek
Radek Stepanek
Guillermo Coria
Bohdan Ulihrach
Andreas Vinciguerra
Richard Fromberg
Richard Fromberg
Bohdan Ulihrach
Andrei Cesnokov
Andrea Gaudenzi
Karol Kucera