05.06.2025 19:20:45 | Souboj nasazených tenistů nabídlo poslední utkání dne na centrálním dvorci. Z postupu se radovala turnajová dvojka Alejandro Tabilo. Nad Zsomborem Pirosem vyhrál 1:6, 6:4, 6:0 a zůstává největším favoritem na celkové vítězství.
„Měl jsem špatný vstup do zápasu, soupeř navíc prakticky neudělal chybu. Ale na turnaj jsem přijel s cílem vyhrát. Zabojoval jsem a vrátil se do zápasu. Dostal jsem se do herní pohody a to se projevilo v posledním setu,“ pochvaloval si Tabilo.
O postup do finále bude hrát s Chun-Hsin Tsengem, který zatím v Prostějově neztratil ani set. „V semifinále už na turnaji této kategorie na slabého soupeře nenarazíte. Vím, že musím hrát dobře, abych měl šanci vyhrát,“ uvedl chilský tenista.