ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. – 7. 6. 2025 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Nasazenou dvojku potrápil kvalifikant Bartoň

03.06.2025 14:10:30 | Druhého nasazeného Alejandra Tabila extrémně dlouho trápil kvalifikant Hynek Bartoň. Mladý český tenista dokonce získal první sadu, i v druhé dlouho bojoval o senzační postup.

Chilský tenista, kterému před rokem patřila devatenáctá příčka ve světovém žebříčku, ale dokázal vyrovnat a v rozhodující sadě rychle získal vedení 3:0 a po výsledku 5:7, 6:4, 6:1 potvrdil roli favorita.

„O start v Prostějově jsem hodně stál, je to skvělá možnost rozehrát se před dalšími turnaji. Odehrál jsem těžký zápas, ale takové to na challengerech je vždycky. Hrajete proti mladým a hladovým klukům, kteří se snaží nasazeného protivníka zaskočit,“ prohlásil Tabilo. „Začátek utkání nebyl dobrý, od druhého setu jsem ale začal hrát svoji hru a průběh kontroloval,“ ohlédl se za vstupem do turnaje chilský tenista.

Bartoň sice nedokázal navázat na výhry v kvalifikaci, přesto mohl být s předvedenou hrou spokojený. „První set byl skvělý, škoda, některých okamžiků v závěru druhé sady. Mohl jsem soupeře ještě více potrápit, možná i porazit,“ uvedl Bartoň, který si současně uvědomoval, v čem byl mezi soupeři největší rozdíl. „Rozdíl byl v intenzitě hry během celého zápasu. V tom byl soupeř lepší."

twitter instagram facebook kontakt