ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jakub Menšík vstoupil do turnaje suverénně

06.06.2023 12:56:59 | Jakub Menšík narazil na druhém turnaji v řadě na Nicholase Davida Ionela. Zatímco v Tunisu potřeboval na postup přes tři hodiny, na UniCredit Czech Open přehrál Rumuna snadno ve dvou setech 6:2, 6:3. O čtvrtfinále si zahraje šampion nedávného challengeru v Praze s Facundem Bagnisem, nebo Michaelem Geertsem. Vstup do turnaje zvládl Jakub Menšík, startující na divokou kartu, skvěle.

V prvním setu zápasu byl, až a úvodní hru, lepším hráčem a zaslouženě získal vedení. Ve druhé sadě si soupeři několikrát vzali servis, za stavu 5:3 pak tenista TK AGROFERT při svém podání nezaváhal a proměnil hned první mečbol.
„Malinká nervozita byla jen na začátku, pak už jsem byl klidný. Ve druhém setu soupeř získal nějaký můj servis, protože míčky byly už trošku ohrané a moje agresivní hra tolik nevyčnívala. I s tím jsem si ale dokázal poradit a je z toho postup, který si užívám,“ těšilo Menšíka, který Ionela porazil i na minulém turnaji v Tunisku. „Už jsme věděli, co na něj platí, tentokrát to šlo rychleji, než poprvé,“ usmíval se Menšík, kterého podporovaly i slušně zaplněné tribuny. „To mě potěšilo. Pro můj výkon je podpora diváků důležitá. Jsem rád, že si udělali čas,“ děkoval příznivcům velký talent českého tenisu.

twitter instagram facebook kontakt