ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Úterní hvězdný program na centrálním dvorci

06.06.2023 09:53:45 | UniCredit Czech Open má před sebou první doslova hvězdný program, v 10 hodin vše začne v PROSTĚJOV Areně. V noci v Prostějově hodně pršelo, zatažená střecha měla premiéru už v pondělí, hala viděla postup domácího Svrčiny, loňského finalisty do osmifinále. Úterní program otevře sedmnáctiletý Jakub Menšík, nedávno vyhrál svůj premiérový challenger na pražské Spartě, patří mu 240. místo na ATP, v Prostějově startuje na volnou kartu.

Jeho soupeřem bude Rumun Nicolas Ionel, tomu je dvacet a žebříček mu ukazuje místo těsně pod dvoustovkou. Po nich se turnajové scéně představí první nasazený, i jemu otevřela dveře na UniCredit Czech Open volá karta – Jiří Lehečka. Pro člena TK AGROFERT Prostějov byl na prvním místě v tom čase start na Roland Garros v Paříži, tam v prvním kole porazil v pěti setech Němce Struffa, ve druhém pak nestačil na Američana Marcose Girona. „Jirkovi jsme pochopitelně přáli, aby v Paříži zůstal co nejdéle. Když to nevyšlo, dostal od nás volnou kartu a možnost bojovat na domácích kurtech o celkové vítězství. Díky jeho přítomnosti bude startovat kompletní domácí špička, to jsme si přáli,“ potvrdila účast čtyřicátého hráče světa turnajová šéfka Petra Černošková.
Lehečka o start na UniCredit Czech Open stál, proto na French Open odmítl start ve čtyřhře, který by mu případný přesun do Prostějova prakticky znemožnil. „Toho si vážíme. Prize money za pařížského debla jsou větší než v Prostějově za vítězství v singlu. Jirka dal ale přednost možnosti ukázat se domácím fanouškům, což vypovídá také o jeho vztahu k našemu klubu,“ ocenil přístup nejlepšího českého tenisty Miroslav Černošek. A Jiří Lehečka? Čtvrtfinalista letošního Australian Open bude patřit mezi favority na celkové vítězství a přeje si dosáhnout na cenný úspěch. „Vždy jsem si přál, abych se jednou dostal na tabuli vítězů tohoto turnaje. Když se naskytla možnost přijet, vůbec jsem neváhal. Věřím, že v soutěži zůstanu až do sobotního finále,“ prohlásil. Jen přidejme, to si přejí všichni příznivci prostějovského turnaje. A proti komu se Lehečka v druhém zápase na centrálním dvorci představí? Dominikánec Nick Hardt je na žebříčku ATP na 222. místě, i on zkoušel tenisové štěstí na Roland Garros v Paříži, prohrál ve druhém kole kvalifikace s Rusem Karatsevem. 

twitter instagram facebook kontakt