SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Finále čtyřhry: Jebavý a Martin poslední krok neudělali

03.06.2022 17:50:52 | Roman Jebavý s Andrejem Martinem finále čtyřhry prostějovského UniCredit Czech Open nezvládli, česko-slovenská dvojice v pátečním odpoledním střetnutí podlehla indickému páru Bhambri, Myneni 3:6, 5:7. Jak postupovaly páry do finále?

Druzí nasazení Roman Jebavý se Slovákem Martinem porazili argentinsko-peruánský pár Diaz Acosta, Merino 6:4, 6:1, ve druhém kole Paulsona se Svrčinou 6:1, 7:5 a v semifinále Indy Balaji, Kahde 6:7(3), 7:5, 10:7. Finalový soupeř Bhambri, Nynei přehrál švýcarsko-ukrajinský pár Margaroli, Sačko 7:5, 6:3, poté ukrajinsko-chorvatskou dvojici Molchanov, Skugor 7:6(4), 3:6, 13:11 a v semifinále první nasazené Rakušany Erlera a Miedlera 6:4, 6:4.
Druhý nasazený debl Jebavý, Martin nezachytil úvod zápasu, rychle prohrával 0:3, ve čtvrtém gemu navíc odvrátil dva brejkboly v řadě, na returnu si naopak vypracoval jedinou příležitost, kterou nezužitkoval. Druhé dějství přineslo vyrovnanější průběh, Jebavý s Martinem však za stavu 5:5 ztratili podání čistou hrou, rebrejk se jim v následujícím gemu nevydařil a radovali se přesnější Indové. „Hráli výborně, dobře servírovali, nedávali nám moc šancí, navíc – my jsme dnes neodehráli dobrý zápas,“ říkal po finále Roman Jebavý. „Na začátku nás navíc brzy brejkli, my jsme nedokázali odpovědět a oni rychle vyhráli první set. A ve druhém setu šli za vítězstvím víc než my.“ Kdyby někdo řekl Jebavému, že budou ve finále? „To bych samozřejmě bral, ale když pak postoupíte do finále a cítíte šanci, že můžete vyhrát, tak je to vždycky špatně, když se vám to nepodaří.“
Ceny předávali Jiří Kunert, předseda Dozorčí rady UniCredit Bank Česká a Slovenská republika, Oldřich Dostál, marketingový ředitel NOTINO a Petra Černošková, ředitelka turnaje UniCredit Czech Open.