ENGLISH
ATP Challenger Tour
14. - 19. 6. 2021 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ INFORMACE COVID
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

MONETA Czech Open: Jakou fotku pošle Coria z finále svému bratrovi?

18.06.2021 15:25:27 | Zdeněk Kolář se proti turnajové čtyřce neprosadil, v zahajovacím semifinálovém duelu prohrával brzy s Federicem Coriou už 2:5 a přes veškerou snahu ztrátu dvou brejků nedohnal. Argentinec hrál svoji strojovou hru bez chyb, a to mu přineslo vedení. Hned na začátku druhého setu český tenista ztratil opět své podání a od té chvíle Coria vedení nepustil a za sto minut se mohl radovat z postupu do finále, které si před devatenácti lety zahrál v Prostějově úspěšně jeho bratr Guilermo.

Ten byl v roce 2004 třetí na světě a byl ve finále Roland Garros. Ano, do prostějovské turnajové historie se zapsal v roce 2002 bratr finalisty MONETA Czech Open Guillermo, ve finále tehdy porazil Jiřího Nováka. „Můj bratr zde vyhrál v roce 2002. Mluvíme spolu každý den, dokonce mi tehdy poslal fotku s pohárem. Byl to vynikající hráč a tenis dokáže velmi dobře analyzovat. Chtěl bych jít v jeho šlépějích a doufám, že ho zde zítra napodobím. Za postup do finále jsem určitě rád,“ říkal po semifinále Federico Coria. Z mobilního telefonu určitě nebude mít zítra problém poslat do Argentiny fotku, přeje si, aby byla s vítězným pohárem.
A zápas s Kolářem? „Hráli jsme spolu minulý týden, v Bratislavě jsem ho porazil 7:5 ve třetím setu. Dnes se mi zdál více nervózní a já toho dokázal využít.
Koho si přál ve finále? Molčana nebo Magera? „Oba jsou skvělí tenisté. Gianlucu jsem porazil v březnu 7:6 ve třetím setu a Molčana před měsícem. Molčan hrál finále v Bělehradu, což samozřejmě o něčem vypovídá. Na finále se určitě těším.“
Co říkal po zápase poražený Kolář? „Věděl jsem, že budu muset tvořit hru a chodit si pro vítězné míče. Tomu odpovídal větší počet nevynucených chyb. Bylo jich docela hodně, a to byl problém. Federico ukázal, že je opravdu výborným antukářem, prakticky nechyboval a vyhrál zaslouženě,“ komentoval střetnutí Kolář, který současně přiznal, že musel bojovat také s úbytkem sil. „Na turnaji hraji současně i čtyřhru, únava se nastřádá. Ale nelituji. Měl jsem možnost odehrál řadu kvalitních zápasů, tak to mám rád,“ uvedl Kolář.

twitter instagram facebook kontakt