ENGLISH
ATP Challenger Tour
14. - 19. 6. 2021 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ INFORMACE COVID
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

MONETA Czech Open: Jebavý s Kolářem ve finále, bude se opakovat Kolářova radost?

17.06.2021 20:22:47 | V úspěšném deblovém tažení na prostějovském challengeru pokračují Roman Jebavý se Zdeňkem Kolářem, zvládli i semifinálový souboj s turnajovými dvojkami Arendsem a Martinezem a zahrají si o titul. Kolář si zopakuje finálový duel z roku 2020, v Prostějově loni získal deblový titul s Lukášem Rosolem, ve finále porazili indický pár Shiram Balaji-Divij Sharan.

Indové dobře servírovali, bylo vidět, že mají deblovu filozofii dokonale zažitou, takticky chytře přebíhali, byli výborní na síti, Češi byli důraznější, v rozhodujícím tiebreaku i chytřejší. I tentokráte rozhodl o postupu do finále supertiebreak. V něm Kolář s Jebavým vedli 3:0, Nizozemec Arends a Venezuelan Luis David Martínez snížili na 3:2, pak bylo 4:4 a přišla asi osudová dvojchyba Arendse – 5:4. Následovala vítězná série Čechů až na 9:4, pak snížení na 9:5 a další vítězný bod – 10:5. Kolář byl jasně nejlepší na dvorci, voleje Jebavého v rozhodujících okamžicích končily na pásce. Ve finále nastoupí Kolář s Jebavým proti prvním nasazeným Nedovjesovem z Kazachstánu a Oliveirou z Portorika. Ti postoupili do finále bez boje, poté co Bolivijec Dellien prohrál ve čtvrtfinále dvouhry se Slovákem Molčanem, vzdal semifinále čtyřhry a s krajanem Zeballosem se nechali oba odvézt na letiště do Vídně…
„Vyhrát turnaj v České republice je vždycky vynikající pocit a jsem rád, že se nám to podařilo,“ říkal loni po finále spokojený Kolář. Řekne to i letos?

twitter instagram facebook kontakt