ENGLISH
ATP Challenger Tour
14. - 19. 6. 2021 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ INFORMACE COVID
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

MONETA Czech Open: Kolář a Svrčina ve čtvrtfinále, doplní je Veselý?

16.06.2021 14:21:48 | Pět Čechů mělo šanci postoupit mezi posledních osm na prostějovském challengeru a podařilo se zatím v prvních čtyřech zápasech Zdeňku Kolářovi a Daliboru Svrčinovi. V prvním zápase na centrálním dvorci Michael Vrbenský prohrál s Hugem Dellienem, Bolivijec byl od základní čáry přesnější, houževnatější, předvedl jistý antukový tenis a za necelou hodinu a půl bylo hotovo.

Prvním domácím tenistou, který se probojoval do čtvrtfinále, se stal Zdeněk Kolář po výhře nad Vítem Kopřivou. Poraženému hráči nevyšla první sada a přes výrazné zlepšení utkání neotočil. „Začátek mi utekl, ale ve druhém setu jsem se dokázal zvednout. Bohužel ve zkrácené hře jsem udělal několik zbytečných chyb a Zdeňkovi výhru ulehčil,“ přiznal zklamání Kopřiva, kterého nyní čeká antukový turnaj v Miláně. Co říkal postupu Kolář? „Do startu druhého setu bylo všechno v mé režii, pak ale Víťa začal hrál svou strojovou hru, ta dělá každému problémy. Naštěstí se mi podařilo urvat koncovku druhé sady, stálo to však hodně sil. Fyzicky se ale cítím dobře, takže na čtvrtfinále budu připravený,“ prohlásil Kolář.
Divokou kartu od pořadatelů turnaje zatím maximálně využívá talentovaný Dalibor Svrčina. Osmnáctiletý tenista ve 2. kole porazil po setech Rakušana Alexandera Erlera. „Měl jsem velkou motivaci a na kurech, kde trénuji se cítil dobře. Musím přiznat, že v závěru mi pomohl soupeř, chyboval při svém servisu. Radost z postupu mám velkou,“ usmíval se Svrčina, kterému parádně vyšel první set, v dalším průběhu ale musel o postup tvrdě bojovat. „Zhoršil jsem se na podání a Erler se uvolnil. Všechno se to sešlo. Naštěstí mi pomohli diváci, hodně fandili, a to mě nakoplo,“ dodal Svrčina. O třetí české zastoupení ve čtvrtfinále bojoval Veselý s Němcem Kamkem.

twitter instagram facebook kontakt