SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Lehečka loňské semifinále neobhájil

15.06.2021 13:55:40 | Jiří Lehečka byl loni velkou hvězdou prostějovského challengeru, s volnou kartou se dostal až do semifinále, letos je s Veselým na oficiálním turnajovém plakátě a všichni se těšili, že se dostane opět co nejdál. „Mám to v Prostějově rád, je to můj domácí turnaj. Kurty znám, budu mít k dispozici maximální servis a toho chci využít,“ říkal odhodlaně Lehečka před turnajem.

V Bratislavě na challengeru prohrál ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Nizozemcem Griekspoorem, v prvním kole tam porazil domácího Lukáše Kleina. Právě ten mu v Prostějově zastavil cestu na turnaji MONETA Czech Open.
Přitom to byl Jiří Lehečka, který měl režii a následný osud zápasu s Kleinem ve svých rukou. V prvním setu prohrával domácí hráč 0:2, otočil na 3:2, Slovák srovnal – 3:3, pak přišly chvíle Lehečky, vedl 5:3 a při svém podání měl šest setbolů! Některé Klein odvrátil se štěstím, v jiných měl více odvahy než Lehečka, který i z těch nejlépe připravených míčů neudělal rozhodující bod. Pak přišla Kleinova šňůra – 7:5.
Kdo si myslel, že to Lehečku položí, ten se mýlil, hráč TK AGROFERT Prostějov brzy vedl 4:1, Klein snížil – 4:2, ale Lehečka suverénně odpověděl – 5:2. Už se zdálo, že se stav setů srovná, ale přišel snad magický stav – 5:3 a Klein vyhrál čtyři gemy za sebou – 7:5… V koncovkách Lehečka nedokázal přetlačit trpělivě hrajícího Slováka, sám zkazil několik snadných úderů. „Pochopitelně mě to mrzí. Prvním klíčovým okamžikem byla devátá hra prvního setu, když jsem nedokázal udržet servis. Dlouho jsme se přetahovali, ten game se hrál snad deset minut a jeho výsledek ovlivnil koncovku. V tom druhém jsem doufal, že se něco takového už nemůže opakovat a přesně to se stalo,“ posteskl si zklamaný Lehečka.