ENGLISH
ATP Challenger Tour
14. - 19. 6. 2021 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ INFORMACE COVID
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Dočká se Jiří Veselý svého snu? Přepíše statistiku prostějovského turnaje?

08.06.2021 11:31:54 | Jen Jiří Veselý má šanci přepsat vítěznou statistiku prostějovského challengeru, jsou v ní zapsáni tři trojnásobní šampioni – Jan Hájek, Radek Štěpánek a on. První dva už skončili a vyhrát domácí turnaj počtvrté, to je velký sen české jedničky. Veselý vyhrál v letech 2014, 2015 a 2017, v roce 2014 přehrál ve finále Slováka Gombose, o rok později Srba Djera, v roce 2017 Argentince Delbonise.

„Každý titul, který jsem získal doma, měl pro mě obrovskou cenu. Vyhrát před mými nejbližšími, před kamarády, a navíc v klubu, pro který chci získat do nejvíce úspěchů, bylo vždycky fantastické. Na druhé straně ale také hodně složité. Všichni se na mě dívají jako na favorita, ale konkurence je každým rokem těžší a náročnější.“
Co v posledních letech Jiří Veselý před turnajem MONETA Czech Open připomíná? „Věřím, že se dostanu se na vítěznou vlnu.“ Sebevědomí chtěl letos Veselý najít na trávě ve Stuttgartu, ale skončil v prvním kole kvalifikace, v němž podlehl Rakušanu Dennisi Novakovi. Na Roland Garros prohrál v prvním kole s Rusem Khachanovem, předtím v Parmě ve druhém s Američanem Paulem. A když si chceme připomenout nejlepší letošní Veselého turnaj, tak musíme úplně na začátek února do Austrálie, na Murray River Open se probojoval do čtvrtfinále! Porazil postupně Portugalce Silvu, vynikajícího Nora Caspera Ruuda, Litevce Berankise a mezi osmi vzdal v duelu s Kanaďanem Auger Aliassim pro bolesti v rameni. Pak ale přišel osudový – covid, Veselý onemocněl a nadějná forma z Austrálie byla pryč! „Nemoc mi vzala prakticky všechny síly, chvíli jsem to zkoušel, ale výsledky nepřišly. Po poradě s týmem jsem se rozhodl, že si dám pauzu, abych zlepšil fyzičku. Pak tady byl ještě jeden problém. Patřím mezi tenisty, kteří potřebují hrát hodně zápasů, cestovat z turnaje na turnaj, jen tak se dostávám do herní pohody. A to v první části sezony možné nebylo, turnajů bylo méně, o to bylo menší i mé sebevědomí, bez něj jsem poloviční,“ konstatuje smutně Jiří Veselý, který přesto věří, že jeho vítězné chvíle přijdou právě doma.

twitter instagram facebook kontakt