ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Polák Kamil Majchrzak vyhrál MONETA Czech Open

12.09.2020 14:49:34 | Čtyřiatřicetiletý Španěl Pablo Andujar, první nasazený, titul na prostějovském challengeru neobhájil, do cesty se mu postavil o deset let mladší Polák Kamil Majchrzak. Právě on rozesmutnil v pátek tenisový Prostějov, když v semifinále vyřadil velké překvapení turnaje Jiřího Lehečku. Jak šel Polák za titulem?

V prvním kole porazil Rusa Safiullina 6:4, 6:4, v osmifinále Australana Polmanse 6:3, 6:2, ve čtvrtfinále dalšího Australana Vukice a v semifinále Jiřího Lehečku 4:6, 6:1, 6:2, s naší nadějí právě Polák ztratil v turnaji jediný set. Pro někoho bylo vítězství na MONETA Czech Open překvapením, kdo však Majchrzaka sledoval celý týden, musel přiznat, že jeho tenis patřil v Prostějově k nejjistějším a také nejvynalézavějším. Polák byl přesný, důrazný, nebál se zaútočit. Sympatické bylo, jak se ještě Andujar v tiebreaku ještě vzepřel, odvrátil tři mečboly, ten čtvrtý už ne, jeho forhend skočil daleko za lajnou. Majchrzak je vítězem juniorského US Open z roku 2013, na americkém Grand Slamu se mu mezi seniory dařilo loni, jako lucky loser dostal až do třetího kola, ve kterém prohrál s Dimitrovem.
Jak hodnotil finále? „Pablo je skvělým hráčem, před zápasem jsem měl trochu obavy, zda to zvládnu. V prvním setu jsem byl ale aktivnější, dokázal jsem měnit rytmus hry, přidat něco navíc. Ve druhém setu jsem však začal špatně, zničehonic mi odešel servis a umožnil jsem tak soupeři vrátit se do zápasu. Pablo získal sebevědomí a začala velká bitva. Naštěstí jsem se dokázal rychle získat zpět ztracený servis a do posledního míčku jsme hráli vynikající tenis, všechny gamy byly hodně natěsno. Za vítězství jsem opravdu rád.
V Prostějově získal svůj třetí titul, z toho druhý v České republice. „Hraje se mi tu opravdu dobře, poprvé jsem zde hrál před deseti lety, kdy jsou postoupil do juniorského finále. Takže mám hezké vzpomínky a budu se sem vždy rád vracet. Jsem rád, že letošní ročník se vůbec uskutečnil a že jsem mohl nastoupit. Na začátku roku jsem měl zranění a nemohl jsem trénovat, takže mi přestávka na tour vlastně přišla vhod. Nečekal jsem, že tu budu hrát tak dobře,“ dodával spokojený vítěz MONETA Czech Open Kamil Majchrzak.

twitter instagram facebook kontakt