ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Aleš Sloupenský: Fantastický týden s vynikajícím tenisem

12.09.2020 12:49:15 | 27. ročník mezinárodního tenisového turnaje MONETA Czech Open se blíží ke konci, před finálovým duelem se konala tradiční tisková konference, které se zúčastnili Ivo Kaderka, prezident ČTS a viceprezident Tennis Europe, Petra Černošková, ředitelka turnaje MONETA Czech Open a Miroslav Černošek, šéf prostějovského tenisu.

„Pevně věřím, že se tenis nenechá koronavirem zahnat do kouta a prostějovský areál se opět stane skvělým tenisovým svatostánkem jako tomu bylo v předešlých letech,“ přál si ředitel retailového bankovnictví MONETA Money Bank Aleš Sloupenský před turnajem a jeho vize se vyplnila. „Byl to fantastický týden v pěkném počasí, viděli jsme výborný tenis a jsem rád, že je naše banka už třetím rokem partnerem této výborné akce, turnaj má v českých podmínkách nejprofesionálnější úroveň. Organizační tým to dělá už sedmadvacet let, od prvního kroku do areálu je vidět, že tu všechno dokonale funguje – doslova jako švýcarské hodinky. Co mě mrzí? Že se Jirka Lehečka nedostal do finále, bylo by to fantastické finále, velká česká naděje proti obhájci trofeje. Ale i tak to byl jeho nejlepší turnaj v kariéře. Chtěl bych za naši banku MONETA Money Bank a také sám sebe hodně poděkovat ředitelce Petře Černoškové, opět odvedla se svým týmem v této složité koronavirové době fantastickou práci,“ dodával Aleš Sloupenský, zástupce titulárního partnera a ředitel retailového bankovnictví Moneta Money Bank. Měl radost, že do hlediště mohli diváci a chodilo jich opravdu hodně. „Den před finále jsem se díval v televizi na US Open a pohled na prázdnou betonovou arénu byl depresivní. V Prostějově si hráči mohli užít potlesk diváků o rozhodně byli šťastnější, než ti v New Yorku.“
S úrovní i kvalitou turnaj MONETA Czech Open byl spokojený také prezident ČTS Ivo Kaderka. „Opět se prokázalo, že tento turnaj si zaslouží označení Czech Open. Tak to bylo, je a bude. Je to zásluha pořadatelů i Miroslava Černoška. Udělali maximum, aby turnaj mohl proběhnout. Ale přál bych si, aby se situace v celém světě zklidnila a za rok jsme se zde potkali v tradičním termínu,“ řekl Kaderka.
Turnajová ředitelka Petra Černošková přiznala, že tento ročník byl hodně atypický a v mnoha ohledech nejnáročnější. To vše kvůli opatřením kvůli koronaviru. „Někdy jsme říkali, že to není MONETA Czech Open, ale Covid Open. Za den jsem měla třeba sto telefonátů a devadesát devět se týkalo koronaviru. Pořád se probírala čísla nemocných a platnost testů. Věřím, že naposledy a příště už budeme řešit zase jen a jen tenis,“ vyjádřila svoji naději šéfka MONETA Czech Open Černošková.

twitter instagram facebook kontakt