ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jak se Majchrzakovi podařilo vrátit do zápasu?

11.09.2020 14:25:14 | Český talent se nezalekl ani výborného soupeře, který se loni probojoval až do 3. kola US Open. Lehečka Kamilu Majchrzakovi z Polska vzal dvakrát servis, a přestože ztratil jednou i své podání, na zisk první sady to stačilo.

Tu navíc uzavřel čistou hrou. Pak se karta naprosto obrátila. Zkušenější polský tenista měnil rytmus hry, několikrát zkrátil výměnu a rychle získal pět her v řadě. Až pak bodoval i Lehečka, vyrovnání stavu ovšem neodvrátil. V rozhodujícím dějství Majchrzak poprvé udeřil v páté hře, kdy získal brejk. Ten dokázal přes potíže vzápětí potvrdit, získal klíčový náskok a po zásluze postoupil do finále MONETA Czech Open.
Jak se Kamilu Majchrzakovi po ztrátě první sady podařilo vrátit do zápasu? „Byl to neskutečně těžký zápas. Jiří hrál v úvodu fantasticky, svou výbornou hrou dostával pod tlak a já měl tak problémy se svým servisem. Soupeř toho dokázal využít a vyhrát první set. Ve druhém setu jsem přitvrdil druhý servis a snažil se hrát dlouhé výměny, což se dařilo, takže jsem tuto taktiku nakonec udržel až do konce. Ale znovu opakuji, tento zápas opravdu nebyl jednoduchý.“ Jak Polák zhodnotil výkon svého teprve osmnáctiletého soupeře? „Jiří Lehečka je velmi mladý hráč, který teprve stoupá žebříčkem nahoru. Po tomto turnaji si ho určitě spousta hráčů všimne, protože jeho hraje opravdu na velmi vysoké úrovni.“ Ve finále Majchrzak narazí na buď na Španěla Andujara nebo Itala Travagliu, co od nich očekává? „Oba jsou skvělí hráči z první stovky, oba rádi hrají dlouhé výměny, takže to bude určitě složité. Jen si odložím věci na pokoj a spěchám se podívat na jejich zápas, abych si mohl připravit taktiku na zítřejší finále.“

twitter instagram facebook kontakt