ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

MONETA Czech Open: Dvě semifinále dvouhry a finále čtyřhry!

10.09.2020 17:57:46 | Český tenis má v pátek dvě velké šance – probojovat se do finálových duelů MONETA Czech Open ve dvouhře a bojovat o titul ve čtyřhře! Ve dvouhře nastoupí jako první Jiří Lehečka (441. ATP) proti Polákovi Kamilovi Majchrzakovi (107. ATP), po nich se pak představí obhájce trofeje Španěl Pablo Andujar (56. ATP) a Ital Stefano Travaglia (87. ATP).

Právě on porazil v posledním čtvrtfinálovém zápase čtvrtečního programu Slováka Martina Kližana ve třech setech v pravděpodobně nejkvalitnějším zápase dne. Jak Ital duel zhodnotil? „V prvním setu jsem se snažil Kližana dostat pod tlak, což se mi úplně nedařilo a nakonec jsem set prohrál. Ve druhém jsem musel začít jinak, změnit taktiku a ta na Martina platila. Hned v úvodu jsem dokázal soupeři vzít podání, a jsem rád, že jsem se po prvním prohraném setu proti takto kvalitnímu soupeři dokázal opět zvednout.“ Travagliovy šance proti obhájci titulu Andujarovi? „Čekám podobný zápas jako dnes, Pablo má za sebou výbornou kariéru, dokázal vyhrát řadu ATP turnajů. Budu se muset soustředit na výkon a dát do zápasu všechnu svou energii. Budu chtít vyhrát a postoupit do finále! Na centrkurtu se mi hraje výborně, má rychlejší povrch než venkovní kurty, a hlavně je krytý, nefouká tam. Člověk si zvykne velmi rychle, den ode dne se zlepšuji.“
I ve čtyřhře bude mít český tenis velkou šanci. Měl dvojnásobné zastoupení v semifinále, ale jen jedné dvojici se podařilo postoupit. V prvním zápase David Poljak s Daliborem Svrčinou prohráli s indickým párem Balaji, Sharan, 1:6, 5:7, přitom vše ve druhém setu nasvědčovalo, že by mohli otočit vývoj zápasu. Vedli 3:1 a 5:3, ale ani to nestačilo, Indové třemi gemy zápas dovedli do vítězného konce. Ve druhém semifinále plném zvratů byli nakonec Lukáš Rosol se Zdeňkem Kolářem úspěšnější než nizozemská dvojice Arends, Pel, Češi vyhráli 6:1, 1:6, 10:7!

twitter instagram facebook kontakt