ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jiří Lehečka za šestačtyřicet minut v semifinále!

10.09.2020 13:58:55 | Osmnáctiletý Jiří Lehečka, hráč domácího klubu TK AGROFERT se radoval ze svého včerejšího postupu do challengerového čtvrtfinále jen jeden jediný den… Ve čtvrtek dosáhl dalšího svého kariérního maxima – poprvé postoupil do semifinále! Trvalo mu to jen šestačtyřicet minut, za tu dobu doslova vymazal Filipa Horanského z antuky centrálního dvorce.

Hned v prvním gemu vzal Slovákovi podání, pak při svém prohrával 15:40, ale dokonalým servisem srovnal a vedl 2:0. Lepší začátek si nemohl přát, Horanský vyhrál své podání až za stavu 0:4! Lehečka pak přidal své podání – 5:1 a vzal to další Slovákovi – 6:1, hodiny se zastavily na 24 minutách… Druhý set měl skoro stejnou režii, za stavu 2:1 prohrál Horanský podání – 3:1, Lehečka zvýšil na 4:1, Horanský podruhé nevyužil výhody podání – 5:1 a pak už Lehečka dokonal vše podstatné – 6:1 a postup do semifinále MONETA Czech Open.
Ano, pouze 46 minut trvalo úvodní čtvrtfinále, v němž se představil poslední český hráč ve dvouhře. Jiří Lehečka proti Filipu Horanskému podal excelentní výkon. První hru ztratil v úvodním setu až za stavu 4:0 a dominoval na kurtu až do posledního míčku. Hned v pěti případech získal servis soupeře a slovenského protivníka doslova vyhnal z kurtu. „Dost mi to tam padalo. Dařilo se mi na servisu. Po první sadě jsem se snažil nemyslet na to, že jde zápas tak rychle dopředu. Soustředil jsem se ) na každý míč, hlava pracovala, jak měla, proto takový výsledek,“ řekl Lehečka, který přitom měl po druhém utkání turnaje problémy s předloktím. „Fyzioterapeut Petr Sedláček odvedl skvělou práci. Natažené předloktí uvolnil, byl jsem stoprocentně připravený,“ poznamenal prostějovský tenista. Lehečka další výhrou potvrdil, že volnou kartu měl od pořadatelů oprávněně. „Dostal jsem možnost získat velké zkušenosti a jsem rád, že jsem odvedl kvalitní výkony. Snažil jsem se za kartu odvděčit, povedlo se,“ usmíval se po postupu Lehečka.

twitter instagram facebook kontakt