ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Největší překvapení MONETA Czech Open: Jiří Veselý končí

09.09.2020 20:28:25 | Česká jednička Jiří Veselý odehrál proti Alexandaru Vukicovi z Austrálie nepovedený zápas, většina tenisových expertů byla přesvědčena, že přes Vukice bez problémů postoupí do čtvrtfinále, kde už byl po zásluze Jiří Lehečka, který po výborném výkonu proti srbskému tenistovi Milojevičovi premiérově vkročil na challengeru mezi posledních osm.

Veselý odehrál proti Australanovi průměrný první set, byl pasivnější než Vukic, přesto v tiebreaku ještě vedl 2:0, aby pak přišla vítězná série soupeře.
Ztráta setu domácího hráče, nasazenou dvojku Jiřího Veselého viditelně rozhodila, Vukic se naopak nadechl k bezchybnému výkonu. Měl účinný a hlavně přesný servis, míče ve výměnách trefoval neomylně k čarám a rychle získal náskok tří her, který udržel až do konce – 4:1, pak 5:2 a už se blížil překvapivý konec. „Bylo to hodně špatné. Nedařilo se na servisu, míče neměly potřebnou délku. Buď byly krátké, nebo se nevešly do kurtu. Jsem hodně zklamaný, to se stát nemělo,“ ulevil si Veselý. Český tenistka si během druhé sady nechal ošetřit bolavé pravé rameno, což ovšem nemělo na výsledek vliv. „Na to se rozhodně nechci vymlouvat. Celý zápas jsem hledal cesty, jak se dostat do zápasu, ale to se mi nepodařilo,“ uvedl hodně zklamaný Veselý.

twitter instagram facebook kontakt