ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Po výborném výkonu je Jiří Lehečka ve čtvrtfinále

09.09.2020 14:36:38 | Vstup do osmifinálového zápasu Jiřímu Lehečkovi nevyšel. Srb Nikola Milojevič (145. ATP) si od začátku více věřil, přece jen má více zkušeností, vedl 3:1, 5:3 a vše nasvědčovalo že to Srb dotáhne k vítězství v první sadě. Pak byl ale Lehečka odvážnější, vyhrál tři gemy v řadě, vedl 6:5.

Srb srovnal a v tiebreaku se mohl mladý Čech více opřít o své podání a vyhrál tiebreak 7:4. Potvrdilo se to, co říkal jeho trenér Michal Navrátil před zápasem – „když bude Jirka odvážný a bude mít tlak, má šanci.“ Přesně to se potvrdilo ve druhém setu, Lehečka vedl 3:0, měl našlápnuto na 4:0, ale Milojevič se nevzdal, srovnal na 3:3, pak ale klopýtl při svém podání a Lehečka svým servisem zvýšil na 5:3. Pak už dostihl tlak Srba a prohrál své podání – 6:3 a Lehečkovi se otevřely dveře k životnímu výsledku na MONETA Czech Open, postoupil do čtvrtfinále!
Co říkal Lehečka po zápase? „Začátek se mi nepovedl, dokázal jsem se ale „kousnout“ a zlepšit, což se projevilo v závěru sady i ve zkrácené hře. Na začátku druhého setu vše bylo v pořádku, vedl jsem 3:0, přišel ale drobný problém s levou rukou, a to mě zastavilo. Naštěstí jsem se dokázal vrátit do herního rytmu,“ popsal zápas Lehečka. „Soupeř byl hodně těžký. Nekazil, dokázal držet míč ve hře. Musel jsem si body uhrát, jít do zakončení, uhrát fiftýny,“ poznamenal Lehečka.
A Michal Navrátil, který trénuje českou naději? „Co rozhodovalo v důležitých chvílích? Jirka si čím dál víc věří, má už dost zkušeností a patří mezi hráče, kteří si i z porážky dovedou vzít ponaučení. Vedl ve druhém setu 3:0, mohl vést 4:0, jeden míč rozhodl a bylo 3:3. Znám hodně hráčů, kteří by se už nezvedli, ale on to dokázal.“

twitter instagram facebook kontakt