ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Moneta Czech Open nabízí vyčerpávající středu

09.09.2020 08:54:42 | Prostějovský challenger vstoupil do své poloviny, samozřejmě musíme do programu počítat i dobře obsazenou kvalifikaci. Ve středu bude v Národním tenisovém centru Morava opravdu bohatý program a na jeho konci budeme znát čtvrtfinalisty dvouhry a poslední čtyři deblové dvojice.

Český tenis bude mít čtyři šance, dvě ve dvouhře a dvě ve čtyřhře, jak odvrátit nebezpečí, že bychom opět v Prostějově mohli chybět v závěrečných kolech dvouhry. Ve ní jsme před dvěma lety neměli zastoupení ve čtvrtfinále, loni v osmifinále. V sezoně 2019 jen nově sestavená dvojice Lehečka, Veselý postoupila do finále čtyřhry. Na centrální dvorci jako první nastoupí Lehečka proti Srbovi Milojevičovi (145. ATP), ten v prvním kole porazil šampiona MONETA Czech Open z roku 2018 Španěla  Jaume Munara. „Když bude Jirka hrát stejně důrazně jako v prvním kole proti Portugalci Ferreirovi, má určitě šanci. Lehečka v prvním kole navíc dokázal, že je na tento turnaj i po fyzické stránce dokonale připravený, říká Michal Navrátil, který se na tréninku velké české tenisové naděje také podílí. Jiří Veselý bude hrát o postup mezi posledních osm s australským kvalifikantem Aleksandrem Vukicem (200. ATP), v prvním kole česká jednička odvedla přesvědčivý výkon a určitě bude i v tomto duelu velkým favoritem. „Ještě nikdy jsem s ním nehrál, dá se říct, že ho skoro neznám, ale určitě se na něj dobře připravím,“ říkal Veselý po výhře nad Bělorusem Ivaškem v prvním kole.
A české deblové šance k postupu do semifinále? David Poljak s Daliborem Svrčinou pro mnohé překvapivě porazili v otvíracím kole v derby zápase Dominika Kellovského a Jiřího Lehečku, byl to duel držitelů volných karet a ve čtvrtfinále budou vítězové bojovat proti bosensko-švýcarské dvojici Tomislav Brkič, Luca Margaroli. Lukáš Rosol se Zdeňkem Kolářem se budou rvát o semifinále s izraelsko-bulharským párem Jonathan Ehrlich, Andrei Vasilevski, který byl v Prostějově jako druhý nasazený.

twitter instagram facebook kontakt