ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Opona MONETY Czech Open přivítá další hvězdy

08.09.2020 09:55:42 | Druhý den prostějovského challengeru se na centrálním dvorci AGROFERT Areny Národního tenisového centra Morava představí první a druhý nasazený – obhájce trofeje Španěl Pablo Andujar (56. ATP) a domácí trojnásobný vítěz turnaje Jiří Veselý (67. ATP).

Loni byl Španěl v Prostějově třetím nasazeným, byl tři místa před stovkou, ve finále porazil třicetiletého Maďara Attilu Balazse, stal se druhým španělským vítězem prostějovského challengeru a navázal na triumf krajana Jaumeho Munara z roku 2018, který prostějovský podnik vyhrál jako první Španěl v historii. Munar už ale na MONETA Czech Open skončil, v prvním kole nestačil na Srba Nikolu Milojeviče. Andujar se postaví proti Zdeňku Kolářovi, ten byl na nedávném challengeru v Ostravě ve čtvrtfinále a cestu na MONETA Czech Open mu otevřela volná karta.
Jako třetí se na prostějovském centrkurtu představí česká jednička Jiří Veselý, ten už dlouhé sezóny bere domácí turnaj jako nejlepší příležitost k získání hráčského sebevědomí. Loni byl proti osmadvacetiletému Sandro Ehratovi velkým favoritem, nakonec prohrál hned v prvním zápase! „Můj výkon byl přesným odrazem mé současné formy. Vypadá to, že jsem se tenis odnaučil. Všechno bylo špatně. Nemám se čeho chytit, sám netuším, co bude dál,“ říkal po zápase Jiří Veselý. Do hry vstoupil loni šéf prostějovského tenisu Černošek, u stolu seděli s ním Veselý a šéftrenér Navrátil, ten ho dostal zpátky. Letos poprvé v Davis Cupu vyhrál Veselý obě dvouhry a po porážce v prvním kole US Open dodal, že opět věří na magické kouzlo prostějovského turnaje. Proti komu nastoupí? Bělorus Ilya Ivashka (138. ATP). Věřme, že se bude Veselý po zápase radovat.

twitter instagram facebook kontakt