ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Lehečka v nejlepším zápase dne vyřadil Ferreiru Silvu

07.09.2020 18:43:52 | Jiřího Lehečku čekal v prvním kole turnaje MONETA Czech Open stabilní hráč druhé světové stovky Portugalec Frederico Ferreira Silva, hráč domácího TK AGROFERT, startující na divokou kartu, vstoupil do zápasu odvážně a hodně vyrovnanou úvodní sadu získal ve zkrácené hře. Portugalec dokázal vyrovnat a ve třetím setu vedl již 4:2. Lehečka však zabojoval a po necelých třech hodinách slavil úspěch.

„Bylo to těžké, soupeř hrál celý zápas téměř bez chyb. Ve třetím setu to už vypadalo špatně, prohrával jsem 2:4, přesto se mi podařilo zápas otočit a mám z toho obrovskou radost,“ radoval se po vítězství Lehečka, který přiznal, že ho utkání stálo hodně sil. „Na konci už mě braly křeče, ale to nevadí. Po vítězství se regeneruje rychle. S mým realizačním týmem se dám rychle dohromady na další dny,“ dodal Lehečka.
Jak hodnotil Lehečkův výkon šéftrenér TK AGROFERT Jaroslav Navrátil, který se o něj stará spolu se svým synem Michalem? „Byl to hodně složitý zápas, Ferreira Silva hraje dokonale od základní čáry, nedělá chyby, Jirka si to musel uhrát sám, v tom mu soupeř nepomohl. Ocenil jsem, jak v tom vyrovnaném zápase našel ještě sílu a otočil nepříznivý stav ve třetím setu. A navíc dokázal, že má dobrou kondici,“ dodal Navrátil. V dalším kole čeká Lehečku Nikola Milojevič (145. ATP, hráč druhé stovky žebříčku ATP, který si v duelu prvního kola poradil se čtvrtým nasazeným Španělem  Jaume Munarem.

twitter instagram facebook kontakt