ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jiří Veselý počtvrté králem Prostějova?

05.09.2020 12:15:06 | Český tenis má na desce vítězů prostějovského challengeru tři trojnásobné šampiony – Jana Hájka, Radka Štěpánka a Jiřího Veselého – jen on má šanci přepsat statistiky a vstoupit do nich jako čtvrtý vítěz. Veselý vyhrál v letech 2014, 2015 a 2017, v roce 2014 přehrál ve finále Slováka Gombose, o rok později Srba Djera, v roce 2017 Argentince Delbonise.

„Moc jsem chtěl ten turnaj vyhrát, několikrát jsem říkal, že je pro mě doslova srdeční záležitostí a je to stoprocentní pravda,“ říkal Veselý po finále v roce 2017. „Každý titul, který jsem získal doma, měl pro mě obrovskou cenu. Vyhrát před mými nejbližšími, před kamarády, a navíc v klubu, pro který chci získat do nejvíce úspěchů, je hodně příjemné.“
Po brzkém vyřazení na US Open Veselý věří, že právě doma najde tolik potřebné sebevědomí. „Věřím, že se tam chytím, že mě to nakopne a dostanu se na vítěznou vlnu,“ říkal v New Yorku poté, co v prvním kole prohrál ve třech setech s Francouzem Corentinem Moutetem. Rozhodně ale nelitoval, že se na druhý Grand Slam sezony vydal. „Každý zápas je dobrý, je to další zkušenost, je třeba zůstat v turnajovém rytmu, i když je to v koronavirových měsících hodně složité, Věřím, že má hra začíná jít znovu nahoru, jen je potřeba být trpělivý. Určitě se to zlomí a zase začnu hrát dobrý tenis,“ přeje si česká jednička.

twitter instagram facebook kontakt