ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Exhibice světových deblových hvězd a loučení Radka Štěpánka

07.06.2019 11:25:46 | Na centrálním dvorci před finále dvouhry se v 10 hodin uskuteční exhibice světových deblových hvězd, představí se na ní dva vynikající deblové páry Ctislav Doseděl s Radkem Štěpánkem a Petr Pála s Pavlem Víznerem.

„Těší nás, že při této příležitosti budeme mít příležitost poděkovat Radkovi Štěpánkovi, který toho na prostějovských dvorcích opravdu hodně odehrál,“ říká šéfka MONETA Czech Open Petra Černošková. „Radek Štěpánek? Stačí dvě slova – obrovský  šoumen, každý ředitel ho chtěl mít na svém turnaji. V sezonách 2003, 2004 a v roce 2013 vyhrál prostějovský challenger, je legendou českého daviscupového týmu, kam se v roce 2007 zásluhou Mirka Černoška vrátil.  V letech 2011 a 2012 ve finále Davisova poháru získal vítězné body. Jako turnajová ředitelka jsem měla Radka moc ráda, hrál tenis pro lidi, na jeho zápasy bylo vždycky plno, líbilo se mi na něm, že chtěl svým tenisem lidi pobavit. Je opravdu neuvěřitelné – co dokázal, měl dlouhou kariéru. Ta exhibice bude i příjemné rozloučení s ním, tohle poděkování si Radek zaslouží,“ konstatovala před exhibicí už tradiční turnajová ředitelka Petra Černošková, která je v této roli už pošestadvacáté.
Připomeňme si další úspěchy deblistů. Petr Pála je nejúspěšnějším fedcupovým kapitánem na světě, získal šest titulů! V deblu byl s Pavlem Víznerem ve finále Turnaje mistrů v roce 2002, dostal se do deblového finále French Open 2001, do čtvrtfinále Wimbledonu 2001, v deblovém žebříčku ATP byl na 10. místě. Pavel Vízner vyhrál 16 turnajů ATP ve čtyřhře, byl pátý na světě, navíc ve finále French Open a US Open 2007 a v semifinále Wimbledonu 1997. A deblové úspěchy páru Doseděl, Štěpánek? Radek Štěpánek získal bronz ve smíšené čtyřhře s Hradeckou v Riu 2016, vyhrál čtyřhru na Australian Open 2012 a US Open 2013, ve čtyřhře byl čtvrtý na světě. Ctislav Doseděl kraloval na antuce, i když nejlepší jeho Grand Slam bylo v roce 1999 US Open, kde se probojoval do čtvrtfinále. Na antuce vyhrál tři turnaje ATP, jediný titul ve čtyřhře získal s Pavlem Víznerem v květnu 1996 v rakouském St. Pöltenu.

twitter instagram facebook kontakt