ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Nor Casper Ruud Itala Gaia do semifinále nepustil

06.06.2019 19:42:41 | Jak vypadá semifinále turnaje MONETA Czech Open? Ruud proti Španělu Andujarovi a Maďar Balazs nastoupí proti Němci Torebkovi. Jak k tomu došlo? Přes sto třicet minut trvalo utkání mezi Attilou Balazsem z Maďarska a Španělem Bernabe Zapatou Mirallesem, které na začátku pátého dne turnaje rozhodovalo o prvním semifinalistovi.

Utkání plné dlouhých výměn nakonec pro sebe získal maďarský tenista. „Bylo to jako na houpačce. Měl jsem šanci zápas ukončit už ve druhém setu, soupeř ale zahrál několik výborných míčů. Musel jsem vynaložit veškeré úsilí, abych vyhrál,“ uznal problémy Balazs.
Bez osmnácti minut tři hodiny hrál Marcelo Arevalo ze Salvadoru s Peterem Torebkem. Německá senzace Moneta Czech Open prodloužila své vítězné tažení, když třetí sadu maratonské bitvy získala ve zkrácené hře. „Byl to třetí hodně dlouhý zápas v řadě, ani nevím, kde jsem v sobě vzal tolik sil. Je to zřejmě o tom, že se nevzdávám a za to jsem byl i v tomto zápase odměněný,“ uvedl nečekaný semifinalista.
Přes dvě hodiny bojovala na kurtu také nasazená jednička Casper Ruud. Ital Federico Gaio se rval o každý míč, v deváté hře rozhodující sady ale ztratil své podání a Nor nabídnutou šanci využil. „Jednoznačně šlo o nejtěžší zápas. Federico byl hodně nepříjemný, postupně se rozehrál k velkému výkonu. V závěru jsem měl více sil, jinak jsme byli naprosto vyrovnaní,“ hodnotil zápas Ruud. „Měl jsem dobrý vstup, na začátku jsem se dokázal dobře koncentrovat. Ve druhém setu se ale soupeř hodně zlepšil, což mě trochu zaskočilo. Potom, co mi sebral podání, pro mě bylo těžké se vrátit. Do třetího setu jsem se musel znovu zkoncentrovat. Nakonec jsem ho dokázal vyhrát, což bylo samozřejmě nejdůležitější. Snažil jsem se hrát vyrovnaně. Dobře jsem returnoval, někdy možná to bylo trochu krátké, ale hodně míčů jsem dokázal vrátit. V poslední době měsících se mi hraje velmi dobře a snažím se to udržel co nejdéle. V Prostějově jsem už vyhrál tři zápasy, takže jsem spokojený.“

twitter instagram facebook kontakt