ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Čtvrtstoletí s Tomášem Bímem

06.06.2019 10:10:44 | Už je to pětadvacet let, co Tomáš Bím dostal z prostějovského klubu nabídku, aby jeho litografie výtvarně provázely prostějovský tenisový turnaj. „Přiznám se, tehdy jsem nebyl schopen posoudit, kam Prostějov tenisově patří, mně totiž přirostla k srdci Štvanice,“ vzpomínal Tomáš Bím.

„Ale už při prvních prodloužených večerech s partou kolem Mirka Černoška a při sklence Jacka Danielse mi bylo jasné, že to jsou obrovští nadšenci. A navíc – co se v téhle branži často nestává – našel jsem mezi nimi výborné kamarády a také milovníky umění,“ říkal Tomáš Bím o začátku vzájemné spolupráce. Několikrát v Prostějově vystavoval, asi nejprestižnější byla výstava Svět kolem nás, která přibližovala Skupinu 42. Byli v ní zastoupeni mj. Kamil Lhoták, František Gross, Jan Kotík, František Hudeček, Bohumír Matal. K turnaji MONETA Czech Open 2019 vytvořil Tomáš Bím dvanáctý motiv, který výtvarně provází celý turnaj.

Co tehdy o začátku spolupráce říkal Miroslav Černošek? „Vím o Tomášovi, že miloval starou Štvanici, vysedával v místním baru a k ránu se bavíval s Jirkou Hřebcem o tom, kudy by se měl ubírat svět. To mu neberu. I my na Hané si po několika režných mnohdy myslíme, že se bude zeměkoule točit podle nás. Jednou jsem ho viděl, jak u nás bloudí po časných ranních kurtech, ve tváři měl zvláštní výraz spokojenosti. Já tehdy taky toho moc nenaspal, ale on se díval na ranní antuku úplně jinak než já. Když jsem tehdy přivřel oči, tak jsem toužebně viděl postel s dobře vypnutým prostěradlem, kdežto on v duze ranního antukového kropení jakoby hledal tenisové legendy v dlouhých bílých kalhotách, pro které byla na prvním místě džentlmenská radost a žádné zběsilé tie-breaky. To jsem mu prostě nebral, třebaže můj tenis už byl v té době především o sponzorských smlouvách, titulech a nezbytných profesionálních žebříčcích. Pak k nám přijel na výstavu plakátů Alfonse Muchy, dlouho si vyprávěl s Honzou Kukalem o kumštu a říkal o Ivanovi Lendlovi, který byl garantem naší výstavy, že to musí být obrovský frajer, když si mezi grandslamovými tituly našel čas na budování nádherné plakátové sbírky,“ říkal před lety Miroslav Černošek. „Od té doby byl Tomáš v Prostějově mockrát, jeho obraz si odvezla i největší světová atletická hvězda Usian Bolt. Je to kamarád, patří k Prostějovu.“

twitter instagram facebook kontakt