ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Vít Kopřiva nedotáhl zápas do vítězného konce

06.06.2019 10:08:46 | Vít Kopřiva byl blízko vylepšení kariérního maxima na challengeru, mezi posledních osm na MONETA Czech Open se nakonec nedostal, ztratil dobře rozehraný duel proti Němci Peteru Torebkovi, zkušený soupeř dokázal vývoj utkání otočit. Navíc byl posledním Čechem ve dvouhře.

„První set byl z mé strany docela solidní, pak už jsem nějak přestal hrát a hlavně jsem špatně servíroval, mělo to pro mě akorát špatný konec. První set jsem měl docela dobře rozehraný, vedl jsem 4:0, měl jsem tam navíc nějaké brejkboly, ale nepodržel jsem to. Nakonec jsem první set přece jen dohrál, ale stálo mě to hodně sil. Navíc byla na centrálním dvorci nádherná atmosféra, diváci mě hnali dopředu a neměl jsem problémy s koncentrací,“ hodnotil zápas jednadvacetiletý Vít Kopřiva (617.). Vyhrál dva turnaje futures v tuniské Tabarce a v Praze, v Prostějově dostal volnou kartu, ve druhém kole porazil nasazeného Belgičana Steva Darcise.
S Torebkem se utkal před čtrnácti dny v Jablonci, prohrál v prvním kole ve dvou setech. „Tam jsme hráli po dešti, to byly úplně jiné podmínky, v Prostějově to bylo o něčem jiném, diváci, velký dvorec, bohužel, herně jsem nezvládl ani jeden. Zápas v Jablonci mi v každém případě pomohl, věděl jsem, do čeho jdu, v Prostějově jsem dobře začal, ale pak už jsem to nezvládl. I když to bylo o pár míčích, přehrál mě.“ Ve třetím setu prohrával Kopřiva 0:3, 2:4, nakonec to srovnal na 4:4, pak ale Torebko vyhrál své podání, vedl 5:4 a pak vzal podání Kopřivovi. Němec byl v rozhodujících chvílích zkušenější…

twitter instagram facebook kontakt