ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Statečný výkon Jiřího Lehečky

05.06.2019 10:40:53 | Jiří Lehečka (536.) ve druhém kole dvouhry Moneta Czech Open neuspěl, prohrál s Danielem Elahi Galanem. Dvaadvacetiletý Kolumbijec je v Prostějově devátým nasazeným, žebříček mu před turnajem ukázal 197. příčku, zatím byl nejlíp na 166. místě. Hlavně ve druhém setu sedmnáctiletý Lehečka dokázal, že opravdu patří mezi velké naděje českého tenisu.

Po neúspěšném prvním setu, který prohrál 0:6, měl nadějné příležitosti v desáté hře druhé sady, na returnu však nevyužil stav 40:15 a celkově čtyři brejkboly. V tiebreaku ještě stáhl ztrátu 0:4, na další setboly to již nestačilo.
„První set nechci vůbec komentovat, ve druhém setu jsem se trochu rozehrál, ale nevím, co k tomu říct, měl jsem tři setboly, vždycky jsem udělal chybu na forhendu, pak jsem měl další a zase chyba z forhendu. A tiebreak? Špatný začátek – 0:4, soupeř tam hrál dobře, ale docela jsem mu k tomu pomohl, pak jsem se ještě vrátil, vedl jsem 5:4, ale musím přiznat, byl zkušenější, prostě to dohrál,“ říkal po zápase hodně zklamaný Lehečka.
V každém případě z Čechů, kteří se představili na centrálním dvorci, předvedl Jiří Lehečka nejlepší a rozhodně nejodvážnější výkon.

twitter instagram facebook kontakt