ENGLISH
ATP Challenger Tour
7. - 12. 9. 2020 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Velká úterní překvapení: Skončili Rosol, Veselý a nasazená dvojka Ramos-Vinolas

05.06.2019 10:38:04 | Úterní program turnaje MONETA Czech Open přinesl velká překvapení – vypadli Češi Rosol a Veselý, s nimi také druhý nasazený Španěl Albert Ramos-Vinolas po porážce Peterrem Torebkem, německým hráčem ze šesté stovky žebříčku ATP.

Jak si dál vedl v prvních úterních zápasech český tenis? Pavel Nejedlý (495.) nezvládl souboj druhého kola a s turnajem se rozloučil, prohrál s nasazenou desítkou Federicem Gaiem (202.) z Itálie ve dvou setech. Václav Šafránek byl na tom líp, vyhrál ve dvou setech se 14. nasazeným Němcem Lucasem Miedlerem (238. ATP). Díky tomu si zahraje druhé letošní osmifinále na okruhu ATP Challenger Tour. „Od prvního míče jsem byl hodně agresivní. Vydrželo to až do konce zápasu, takže jsem hodně spokojený,“ říkal po výhře Šafránek.
Málokdo čekal, že v duelu druhého kola skončí třiatřicetiletý zkušený Lukáš Rosol (149. ATP), letos si zahrál čtvrtfinále ve francouzském Cherburku, a postoupil do hlavní soutěže na Roland Garros. Kdo stál proti němu? Čtyřiadvacetiletý Němec Benjamin Hassan (349. ATP), dostal se letos do třetího kola na challengeru v Da Nangu, byl ve čtvrtfinále v Provence, ale to rozhodně bylo málo, aby měl mít proti Rosolovi šanci. První set prohrál Čech v tiebreaku, ve druhém srovnal, třetí set se mu stal osudným, prohrával 0:4, 1:5, při svém podání udělal Rosol dvě dvojchyby. Němec svým podáním pak vše dohrál 1:6. Rosol rychle zmizel, do řeči mu samozřejmě nebylo… „Nebudu nic říkat,“ odmítl komentoval svůj výkon Rosol.
Jiří Veselý (105. ATP), trojnásobný vítěz prostějovského challengeru byl proti osmadvacetiletému Sandro Ehratovi velkým favoritem, nebylo třeba připomínat, kdo a co zatím vyhrál, stačí přidat dvě čísla – Švýcar zatím vydělal 96 610 dolarů a Jiří Veselý 3 621 000 dolarů. Trojnásobný vítěz turnaje Veselý prožívá špatnou sezonu, nicméně ani on nečekal, že na domácích kurtech skončí hned po prvním utkání. Přesto se to stalo! Od druhého setu byl na kurtu horší a v koncovce mu nepomohla ani krátká pauza za stavu 3:5 při dešťové přeháňce. „Tento výkon je přesným odrazem mé současné formy. Vypadá to, že jsem se tenis odnaučil. Všechno bylo špatně. Nemám se čeho chytit, sám netuším, co bude dál,“ soukal ze sebe zklamaný český tenista. „Jedna výměna se mi povede, při druhé vyhodím míč z areálu. Nemám sebevědomí, nic se nedaří. To, co jsem předvedl, nemělo s tenisem nic společného,“ uznal Veselý. „Chyb v zápase bylo hrozně moc, hrál jsem špatně. Celkový výsledek vypovídá o mé současné formě. Takhle jsem si to po prvním zápase určitě nepředstavoval, je to čím dál horší. Uvidíme, co dál. Mám pocit, že jsem se odnaučil tenis. Moc mě to trápí, ale takový je sport.“

twitter instagram facebook kontakt