ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Pondělní MONETA Czech Open: Výborný Lehečka a Kopřiva s překvapením

03.06.2019 22:37:08 | Osm Čechů vstoupilo v pondělí na scénu turnaje MONETA Czech Open, sedm ve dvouhře a noblesní tečku pak udělal deblový pár Lehečka, Veselý, který se dostal do soutěže na volnou kartu, ale měli proti sobě přetěžkého soupeře, čtvrtý nasazený španělsko-argentinský pár Granollers, Molteni. Jak to dopadlo? O všem rozhodoval supertiebreak a ten Češi vyhráli 10:0!

„To se jen tak nevidí, oba Jirkové předvedli v druhém setu a hlavně v tiebreaku doslova super výkon, to bylo deset vynikajících úderů, které se jen tak nevidí,“ hodnotil deblový výkon Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán české daviscupové reprezentace. „Přitom Granollers s Moltenim jsou vynikající pár. I na tyhle zápasy se dívám pohledem složitého zápasu baráže, v září nás čeká duel o účast v kvalifikaci na 2020, pojedeme do Bosny a Hercegoviny,“ dodává Navrátil.
V prvním zápase na kurtu č. 1 nastoupili proti sobě dva Češi, kvalifikant Pavel Nejedlý a na volnou kartu hrající Marek Jaloviec, prvně jmenovaný vyhrál hladce ve dvou setech. I na centrálním dvorci hráli proto sobě domácí, Václav Šafránek a kvalifikant Roman Jebavý. Václav Šafránek zvládl odolat náporu deblisty Romana Jebavého, Jan Šátral však překvapivě nestačil na Jiřího Lehečku, ktetý odvedl výborný výkon a hlavně ve třetím setu dokázal, kdo byl v tom duelu lepší. Vynikající byl Vít Kopřiva, jednadvacetiletý hráč vyřadil favorizovaného Steve Darcise.
Jiří Veselý s Jiřím Lehečkou úspěšně vkročili do čtyřhry Moneta Czech Open. Česká dvojice, která hrála na volnou kartum na úvod turnaje otočila zápas proti deblu G. Granollers-Pujol, Molteni, zdolali ho ve třech setech a tiebreak zvládli více než dokonale – 10:0!

twitter instagram facebook kontakt