ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

České pondělí na MONETĚ: Začali kvalifikanti a držitel volné karty

03.06.2019 13:11:15 | Osm Čechů se představilo v pondělí na turnaji MONETA Czech Open, sedm jich nastoupilo ve dvouhře a pak deblový pár Lehečka, Veselý. Ti ase dostali do soutěže na volnou kartu, ale los příjemný neměli, stál proti nim čtvrtý nasazený španělsko-argentinský pár Granollers, Molteni.

V prvním zápase na kurtu č. 1 nastoupili proti sobě dva Češi, kvalifikant Pavel Nejedlý a na volnou kartu hrající Marek Jaloviec, prvně jmenovaný vyhrál hladce ve dvou setech. Nejedlý si na úvod zápasu pomohl brejkem v úvodní hře, do zbytku sady přidal další dva. Na začátku druhého dějství sice prohrával 0:2, následně však získal šest gemů za sebou.

I na centrálním dvorci hráli proto sobě domácí, Václav Šafránek a kvalifikant Roman Jebavý. Šafránek byl velkým favoritem, o všem ale nakonec musel rozhodnut až třetí set, v něm Jebavý ještě vedl 2:0, měl výhodu na 3:0, Šafránek pak vyhrál pět her, Jebavý to ještě vrátil na 4:5, ale pak prohrál své podání. „Lámalo se to ve třetím setu, on ale na mou výhodu za stavu 2:0 zahrál výborný bekhend po lajně a to ho postavilo na nohy,“ říkal po zápase Jebavý. A jeho výhoda podání za stavu 4:5 ve třetím setu? „Servíroval jsem proti slunci, nic jsem neviděl, viděl jsem až Vencu, když jsem mu šel gratulovat. Škoda, tak blízko jsem k vítězství v hlavní soutěži už dlouho nebyl…“

Co říkal Václav Šafránek? „Zpočátku bylo vidět, že Roman pravidelně dvouhru nehraje, pak se ale hodně zvedl a zaskočil mě. Za stavu 0:2 ve třetí sadě jsem si řekl, že už musím začít trefovat kurt. Naštěstí se to povedlo,“ oddechl si Šafránek, který dokonce během zápasu zlomil raketu. „Musím ale říct, že to pomohlo. Uvolnil jsem se, hra se pak zlepšila,“ dodal po vítězství nad velkým kamarádem. „Už z tohoto důvodu to bylo hodně zvláštní utkání. Na kurtu mi ovšem Roman nedal nic zadarmo, kdyby v poslední sadě proměnil jeden ze dvou brejků na 3:0, zřejmě by vyhrál,“ poznamenal šťastný vítěz Šafránek.

twitter instagram facebook kontakt