ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Filozofie turnaje MONETA Czech Open: Dávat šanci Čechům

02.06.2019 09:15:18 | Jak je spokojena turnajová ředitelka Petra Černošková s turnajovým obsazením MONETY Czech Open? „S hráči opět jednal Jarda Levinský, letos to je ale všechno mnohem složitější, protože to zkomplikoval nový systém ITF, který není zrovna povedený. Hráči si stěžovali, bude se to zase měnit, ale my se podle přijatých změn musíme řídit.

Hodně hráčů se v tom novém systému ani nevyzná, volali mi, jak to bude, zda se dostali do turnaje či ne. Druhá věc je, že se hodně změnila první dvoustovka, jiný je žebříček za tou nejvyšší špičkou, je tam hodně nových hráčů, kteří se prosadili v posledním roce. Turnajový kalendář je také hodně našlapaný, konkurence velká, k tomu musíme přidat rozšíření startovního pole podle nových nařízení ITF. V minulých letech jsme měli nabitou kvalifikaci, letos jí hrají čtyři tenisté, Češi Roman Jebavý, Pavel Nejedlý a na volnou kartu Ondřej Válek a s nimi Argentinec Andres Molteni. A hlavní pole? Loni dvaatřicet, letos osmačtyřicet hráčů. Přesto Jarda Levinský odvedl skvělou práci, chtěli jsme v té velké turnajové konkurenci čtyři hráče do stovky, ty máme. Z těch ostatních už někteří byli v první padesátce, jiní těsně kolem stovky.
Nor Casper Rud je nasazenou jedničkou, pro turnaj je to opravdu skvělé jméno. S Federerem prohrál v Paříži ve třetím setu v tiebreaku 6:8, byl v Římě ve čtvrtfinále a vyřadil ho Del Potro, byl ve finále v Houstonu, v Madridu na Masters nestačil ve druhém kole na Španěla Ramose-Vinolase, který je u nás nasazenou dvojkou. Ten je hráčem bývalé světové patnáctky, v Monte Carlu už byl v roce 2017 ve finále a prohrál s Nadalem. Jsme rádi, že už tradičně máme na turnaji českou špičku, jen zraněný Tomáš Berdych chybí. Volné karty jsme dali Čechům, dostali ji Lehečka, Kopřiva, Jaloviec, Siniakov, Poljak a Pospíšil. Do kvalifikace ji dostal ještě náš junior Ondra Válek. Někteří budu sbírat zkušenosti, třeba šestnáctiletý Dan Siniakov, ale zahrát si na tak velkém turnaji je především velká šance. To je jen potvrzení naší turnajové filozofie, vždycky jsme chtěli a chceme, aby na našem turnaji startovalo co nejvíce Čechů,“ dodává turnajová ředitelka MONETA Czech Open Petra Černošková.

twitter instagram facebook kontakt