ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Černošková: Zvykejme si na velký tenis bez Čechů

31.05.2019 13:43:17 | Petra Černošková pravidelně před turnajem říká své ředitelské přání, konkurence na prostějovském MONETA Czech Open je stále větší a přát si českého šampiona? Sama dobře ví, že se jí přetěžko splní. Co říkala loni?

„Jsme největší český turnaj a z tohoto pohledu je mé přání celkem jasné – byla bych ráda, kdyby naši hráči zůstali v turnaji co nejdéle. Dobře víme, že o zápasy domácích tenistů je největší zájem, takže bych si přála nabité ochozy centrálního dvorce, alespoň jednoho českého hráče ve finále a aby se pohár pro vítěze nestěhoval za hranice.“ Co dodává letos? „Na turnaji se díky volným kartám představí např. Jiří Lehečka, ale i další mladí, filozofie našeho turnaje je stále stejná, dávat šanci českému tenisovému mládí. Takže mým prvním přáním je, aby mladí Češi zůstali v mašem turnaji co nejdéle, i když vím, že to bude pro ně hodně těžké.“
Loni poprvé v turnajové historii chyběl český tenis ve čtvrtfinále… Může se to opakovat? „Věřím, že ne, loni hráli o čtvrtfinále čtyři Češi – Veselý, Pavlásek, Šafránek a Kolář, ani jeden nepostoupil, i když Pavlásek k tomu měl hodně blízko. Byl jen dva míče od postupu, ve třetím setu vedl 5:3 a 30:15 s pozdějším vítězem Munarem! Záleží na losu, ale i tak přidávám – musíme si zvykat na velký tenis bez Čechů, musíme být trpěliví a věřit, že se brzy prosadí někdo z mladých,“ dodávala Petra Černošková.

twitter instagram facebook kontakt