ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Probudí se Jiří Veselý na MONETA Czech Open?

30.05.2019 11:24:40 | Turnajová statistika jasně říká, že jediným tenistou, který může vyhrát prostějovský turnaj počtvrté je Jiří Veselý, získal už tři trofeje v letech 2014, 2015 a 2017. Třikrát vyhráli Jan Hájek (2006, 2009 a 2010) a Radek Štěpánek (2003, 2004 a 2013), ale ti už skončili, Hájek v roce 2015 a Štěpánek loni v říjnu při galashow v pražské O2 Areně. Co říkal Jiří Veselý před Roland Garros?

„Přál bych si, aby se mi jako prvnímu podařilo vyhrát turnaj čtyřikrát, je to výzva, rád bych to dokázal. Na turnaj se těším každý rok, je to můj nejoblíbenější turnaj, navíc v domácím prostředí. Pokud znovu najdu formu, tak se mi turnaj určitě povede. A nejen mně, ale snad i všem českým tenistům. Je důležité, aby se tam ukázali i mladí čeští hráči.“ Přiznejme, Jiří Veselý se v začátku letošní sezony trápil, zranění ho vracela zpátky. „Bohužel kvůli tomu není má forma ideální, pořád se hledám.“
Lepších výsledků se Jirka Veselý nedočkal ani na druhém grandslamovém turnaji v Paříži, v prvním kole Roland Garros podlehl hladce Argentinci Leonardu Mayerovi. V prvním setu přitom vedl 5:3, prohrál ho v tie-breaku a vzápětí ztratil servis v první hře druhé sady. „Asi kdybych vyhrál první set, tak bych možná zůstal trošku víc v zápase. Takhle okamžitě přišla hrozná nejistota, panika a najednou byl během padesáti minut konec," popsal průběh zápasu Veselý, ve třetí sadě pak neuhrál ani game. „Dělám, co můžu, a přijde mi, že čím víc se snažím, tím míň to jde, je to těžký. Snad někdy ten zlom přijde," říkal v Paříži. Navíc je bez trenéra, po challengeru v německém Heilbronnu před Roland Garros ukončil spolupráci s trenérem Theodorem Devotym.
Popřejme Jirkovi Veselému hodně rozvahy při hledání nového kouče, aby se tenisově probudil právě na MONETA Czech Open.

twitter instagram facebook kontakt