ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Veselý prohrál, vypadl poslední Čech

06.06.2018 19:46:04 | Rovných 140 minut trvala snaha Jiřího Veselého udržet český tenis v turnaji. Veselý vstupoval do zápasu s Ymerem jako favorit, věřil si, ale Švéd se od začátku představil jako jistá tenisová zeď a bylo mu jedno, že hned prohrál podání, Veselý přidal své a bylo to – 2:0. Ymer pak vyhrál šest her za sebou – 6:2! Čím déle se hrálo, tím byl Ymer jistější a Veselý bezradnější.

Čím víc se obhájce titulu snažil, tím to měl s Ymerem složitější, dělal víc chyb. Přesto vedl ve druhém setu 3:1, 4:2, Ymer se nevzdával, snížil, pak se ale projevila přece jen větší zkušenost Veselého – 6:3. V třetím setu to byl boj o každý fiftýn, do stavu 3:3 si každý vyhrával podání, Veselý s většími problémy. Za stavu 3:3 Veselý prohrál podání a už to do konce zápasu nedohnal, prohrál 4:6.
Co rozhodovalo? V klíčové sadě v sedmé hře nezvládl svůj servis a ztratil v několika minutách naději na čtvrtý triumf na největším turnaji v České republice. „Je mi do breku, ale s tímto tenisem nemám ve stovce co dělat. Právem s ní vypadávám. Nešel mi servis, odešla hlava i nohy. Moje hra neměla žádnou myšlenku,“ povídal po utkání zklamaný Veselý. Především ve třetí sadě se snažil měnit rytmus hry i délku úderů, na rozjetého soupeře to nestačilo. „Byly to jenom nahodilé zkoušky, které neměly velkou šanci na úspěch. Takhle hrát prostě nemůžu,“ dodal poslední vyřazený český tenista.

twitter instagram facebook kontakt