ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Exhibice připomene semifinále Australian Open 2002

06.06.2018 17:29:30 | Prostějovští opět přišli s dokonalou exhibicí, hodinu před začátkem finále MONETA Czech Open se na centrálním dvorci představí v sobotu 9. června účastníci semifinálové bitvy na Australian Open 2002 Thomas Johansson a prostějovský Jiří Novák. Před lety se z vítězství radoval švédský tenista a později slavil i grandslamový titul. Českého reprezentanta porazil 7:6, 0:6, 4:6, 6:3 a 6:4.

K úspěchu mu tehdy pomohlo i férové gesto Nováka, který ve třetím setu sám opravil chybný výrok rozhodčího. „Že mi Novák přiznal ten míček, mě v tu chvíli hodně překvapilo a ještě jednou mu za to děkuji, Jinak ale vím, že Jiří patří na okruhu k nejférovějším hráčům. Ale naše vzájemné zápasy se pokaždé hrají v přátelské atmosféře, což potvrdilo i semifinále,“ komentoval před lety jeden z důležitých okamžiků Johansson.
Česká televize po Novákově vítězství ve čtvrtfinále v roce 2002 zakoupila práva na přímý přenos a tak se mohlo fandit i na dálku u televize. Prostějovská klubovna nahoře Na domečku byla na velké utkání patřičně vyzdobena, na zdech česká vlajka a transparenty. „Prostějov tenisem žije, víc než celá Austrálie,“ stálo na jednom. „Jirko jdeme do finále, chceme Tě vítat jako krále,“ hlásal další. Mezi srovnanými židlemi se nedalo projít už hodinu před prvním servisem. A našlapaný sál se ujišťoval, že zhlédne vítěznou bitvu. „Máme vyprodáno,“ přejel očima osazenstvo Tomáš Langer, který stačil povzbuzovat, roztleskávat ostatní fanoušky i obsluhovat pípu. Tentokrát bude mít možnost sledovat utkání přímo z hlediště.

twitter instagram facebook kontakt