SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Václav Šafránek zařídil první turnajové překvapení

05.06.2018 14:38:57 | Na centrálním dvorci zahájili program prvního kola Václav Šafránek s třetím nasazeným Španělem Roberto Carballesem Baenou. Pětadvacetiletý rodák z Tenerife byl zatím nejlépe letos v únoru na 72. místě ATP, letos také vyhrál svůj první titul na okruhu ATP v Ekvádoru a byl ve čtvrtfinále v portugalském Estorilu. Španěl začal agresivně, byl přesnější ve výměnách, Šafránkovi vzal hned první podání, potvrdil podruhé své a vedl 3:0.

Pak se Šafránek zvedl, lehce vyrovnal na 3:3. Španěl si znovu podržel podání, vedl 4:3, navíc vzal Šafránkovi to jeho a bylo 5:3. Šafránek ho mohl ještě zachránit, prohrával 0:40, dotáhl gem na shodu, ale dvě Španělovy lajny rozhodly – 5:3. Pak proměnil Španěl výhodu podání a vyhrál první set – 6:3. Začátek druhého setu patřil Šafránkovi, vedl 2:0, pak ale prohrál servis a Španěl Baena se vrátil do druhého setu – 2:1. Ale svůj servis neudržel – 3:1, Šafránek přidal své – 4:1. Ale ani to nestačilo, za stavu 4:5 byl na pokraji porážky a jen Španělova nesoustředěnost ho zachránila, v tiebreaku vyhrál Štěpánek 7:2. A třetí set? Šafránek brzy vedl 2:0, ale Španěl stejně rychle srovnal – 2:2, Šafránek pak byl vpředu 4:2, 5:4, v závěru byl odvážnější.
Zápas trval téměř dvě a půl hodiny, Václav Šafránek zařídil první překvapivý výsledek turnaje, když porazil třetího nasazeného Roberta Carballese Baenu. Španěl měl možnost ve druhé sadě utkání při svém podání ukončit, český tenista ale ukázal, že si zasloužil divokou kartu od pořadatelů a utkání senzačně otočil. „Bylo to nahoru dolů. Vzájemně jsme si brali servisy. Extrémně vyrovnaný zápas s dobrým koncem. Ve druhém setu jsem měl menší krizi, v tom posledním už to bylo lepší. Myslím, že soupeř na tom byl hůř,“ řekl k zápasu Šafránek. „Po špatném začátku jsem musel upravit vlastní hru. Šel jsem do většího rizika, což u mě není obvyklé, ale vyplatilo se to,“ dodal vítěz. Po Kolářovi byl druhým Čechem, který postoupil do druhého kola.