ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Kvalifikace? Z Čechů postoupil jen Šátral

04.06.2018 14:15:17 | Kvalifikace byla dokonalou předehrou 25. ročníku prostějovského challengeru MONETA Czech Open. „Jsem ráda, že v ní pokusilo uspět patnáct Čechů, nebyla jednoduchá a je dobře, že hodně mladých se pokoušelo dostat do hlavní soutěže,“ konstatovala turnajová ředitelka Petra Černošková. Do druhého kola se dostalo šest Čechů, devět ztratilo naději na postup do hlavní soutěže hned v úvodu kvalifikace.

„Příležitost jsme dali hodně mladým klukům, dalo se očekávat, že na těžké soupeře nebudou stačit. Ale získali novou zkušenost, už za rok můžou být úspěšnější,“ hodnotila úvod kvalifikace Petra Černošková. Do finále kvalifikace pak postoupilo české trio Šátral, Jaloviec, Mertl.

Jak dopadli nasazení hráči v kvalifikaci? Do jejího závěru postoupil první nasazený Martin Cuevas z Uruquaye, druhý nasazený Ital Federico Gaio, čtvrtý Marek Jaloviec, pátý Rus Jevgenij Karlovskij (345.), šestý Ital Gianluca Mager, sedmý Jan Šátral. Z osmi nasazených bylo šest v závěrečných kolech kvalifikace. Český tenis měl tedy v závěru kvalifikace tři šance k postupu do hlavní soutěže Moneta Money Bank, první nasazený Urugayec Martin Cuevas (298. ATP) nastupoval proti Janu Mertlovi (515.), Jaloviec (331.) proti Italu Magerovi (ITA), Šátral (365.) měl za soupeře překvapení kvalifikace Slováka Lišku (997.) a Ital Gaio musel vybojovat postup s Rusem Karlovským.

Výsledky 3. kola kvalifikace: Cuevas – Mertl 6:4, 7:6(3), Mager – Jaloviec 6:2, 6:2, Šátral – Liška 2:6, 6:0, 6:3, Gaio – Karlovskij 6:4, 6:2.

twitter instagram facebook kontakt