Challenger Tour
5. - 10. 6. 2017
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Jiří Veselý potřetí králem UniCredit Czech Open!

10.06.2017 14:55:13 | Jiří Veselý byl ve finále UniCredit Czech Open rozhodně favoritem, žebříček mluvil pro něj, navíc se v Prostějově vezl na vítězné vlně, do rozhodujícího zápasu s Argentincem Federico Delbonisem neprohrál na turnaji ani set! Na turnajový titul čekal Jiří Veselý rovné dva roky. Naposledy pozvedl trofej pro vítěze turnaje právě v Prostějově v červnu 2015, kdy ve finále přehrál Srba Djereho a obhájil tehdy titul z roku 2014. Veselý s Delbonisem doposud odehrál dva zápasy, na turnaji Svijany Open v Liberci 2013 vyhrál ve třech setech, zatímco na tvrdém povrchu v Miami 2015 po třech setech naopak prohrál.

 Jaká byla cesta Jiřího Veselého ke třetímu titulu? V prvním kole porazil Kazacha Popka, ve druhém Arevala ze Salvadoru, ve čtvrtfinále Bělorusa Ignatika, v semifinále Američana Sandgrena a konečně ve finále Federica Delbonise.

První set byl plný prohraných podání, nakonec byl šťastnější Argentinec 7:5, druhý set byl jasně lepší Jiří Veselý – 6:1 a třetí rozhodující set? O všem rozhodly dva závěrečné gemy, o proměněném brejku rozhodla dvojchyba Delbonise, Veselý vedl za stavu 6:5 ještě 40:0, ale proměnil až třetí mečbol!

Jak prožíval Veselý stav 40:0 a tři mečboly? „Bylo to z mé strany hodně nervózní, věřil jsem, že dám první podání a bude konec, ale ono se pořád hrálo. Pak jsem ten třetí mečbol tam nějak vrátil rámem a byl jsem šťastný, že je konec. Moc jsem chtěl ten turnaj vyhrát, několikrát jsem říkal, že mi ani tak nejde o body, abych to nějak počítal, ale tento turnaj je pro mě doslova srdeční záležitost.“

V prvním setu vedl Veselý 3:1. „Zdálo se mi, že to půjde hladce, ale najednou jsem udělal pár chyb, nebyl jsem dost důrazný, prohrál jsem hlavně v prvním setu třikrát podání a byl konec. Navíc jsem prohrál servis hned na začátku druhého setu a už to bylo složitější. Ale hned jsem ho brejkl zpátky a už to bylo jednostranné. A ve třetím setu jsem měl hned na začátku brejkboly, neproměnil jsem je a už jsme se tahali. Můj výkon určitě nebyl kvalitní, ale mnohem důležitější je, že se mi ho podařilo dotáhnout do vítězného konce.“
UniCredit Bank
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTS

© TK PLUS 2017