instagram
Challenger Tour
4. - 9. 6. 2018
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Jiří Veselý potřetí králem UniCredit Czech Open!

10.06.2017 14:55:13 | Jiří Veselý byl ve finále UniCredit Czech Open rozhodně favoritem, žebříček mluvil pro něj, navíc se v Prostějově vezl na vítězné vlně, do rozhodujícího zápasu s Argentincem Federico Delbonisem neprohrál na turnaji ani set! Na turnajový titul čekal Jiří Veselý rovné dva roky. Naposledy pozvedl trofej pro vítěze turnaje právě v Prostějově v červnu 2015, kdy ve finále přehrál Srba Djereho a obhájil tehdy titul z roku 2014. Veselý s Delbonisem doposud odehrál dva zápasy, na turnaji Svijany Open v Liberci 2013 vyhrál ve třech setech, zatímco na tvrdém povrchu v Miami 2015 po třech setech naopak prohrál.

 Jaká byla cesta Jiřího Veselého ke třetímu titulu? V prvním kole porazil Kazacha Popka, ve druhém Arevala ze Salvadoru, ve čtvrtfinále Bělorusa Ignatika, v semifinále Američana Sandgrena a konečně ve finále Federica Delbonise.

První set byl plný prohraných podání, nakonec byl šťastnější Argentinec 7:5, druhý set byl jasně lepší Jiří Veselý – 6:1 a třetí rozhodující set? O všem rozhodly dva závěrečné gemy, o proměněném brejku rozhodla dvojchyba Delbonise, Veselý vedl za stavu 6:5 ještě 40:0, ale proměnil až třetí mečbol!

Jak prožíval Veselý stav 40:0 a tři mečboly? „Bylo to z mé strany hodně nervózní, věřil jsem, že dám první podání a bude konec, ale ono se pořád hrálo. Pak jsem ten třetí mečbol tam nějak vrátil rámem a byl jsem šťastný, že je konec. Moc jsem chtěl ten turnaj vyhrát, několikrát jsem říkal, že mi ani tak nejde o body, abych to nějak počítal, ale tento turnaj je pro mě doslova srdeční záležitost.“

V prvním setu vedl Veselý 3:1. „Zdálo se mi, že to půjde hladce, ale najednou jsem udělal pár chyb, nebyl jsem dost důrazný, prohrál jsem hlavně v prvním setu třikrát podání a byl konec. Navíc jsem prohrál servis hned na začátku druhého setu a už to bylo složitější. Ale hned jsem ho brejkl zpátky a už to bylo jednostranné. A ve třetím setu jsem měl hned na začátku brejkboly, neproměnil jsem je a už jsme se tahali. Můj výkon určitě nebyl kvalitní, ale mnohem důležitější je, že se mi ho podařilo dotáhnout do vítězného konce.“
MONETA MONEY BANK
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTSInstagram


TENISOVÁ EXHIBICE
© TK PLUS 2018