instagram
Challenger Tour
4. - 9. 6. 2018
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Jiří Veselý je v Prostějově počtvrté ve finále!

09.06.2017 17:33:16 | Jiří Veselý si na UniCredit Czech Open vybojoval již čtvrtou účast ve finále v kariéře. V duelu s pětadvacetiletým Američanem Tennysem Sandgrenem byl favoritem a svou roli zcela jasně potvrdil. Kdo byl jeho soupeřem? Tennys Sangren vyhrál v letošním roce dva challengery v americkém Templu a Savanahu, v Saratose byl navíc ve finále a na tomto turnaji ve 2. kole porazil Adama Pavláska. Má zvláštní jméno – Tennys.

„To jméno mám po dědečkovi,“ řekl Sandren, který pochází z Gallatinu, u Nashvillu. „Dědeček však vůbec tenis nehrál, s tenisem to vůbec nesouvisí. Je to švédské jméno a mým rodičům se velmi líbilo. Určitě je jedinečné.“

Jiří Veselý se na domácí půdě cítí hodně dobře. V letech 2014 a 2015 turnaj vyhrál, v roce 2013 si zahrál finále a celkově čtvrtou finálovou účast na domácím podniku vybojoval dnes.

 „Určitě jsem podal nejlepší výkon v tomto týdnu. Do zápasu jsem šel s větším klidem. Hodně jsem si pomáhal servisem, neudělal jsem až tolik nevynucených chyb,“ řekl novinářům Veselý. „Zápas byl o hodně dlouhých výměnách. Když jsem získal brejk, soupeř většinou vždycky povolil.“ Set neztratil s Dmitrijem Popkem, Marcelem Arevalem, Uladzimirem Ignatikem, ani se Sangrenem.

Viróza ho už tolik netrápí. „Poprvé jsem se dnes dobře vyspal, od rána se cítím lépe. S krkem to ale lepší není. Už jsme zjistili, že mám vyhřezlou ploténku a musím navštívit po turnaji pana profesora Koláře. Není to nic dramatického, ale je třeba to hned v začátku podchytit,“ přidával Veselý.
MONETA MONEY BANK
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTSInstagram


TENISOVÁ EXHIBICE
© TK PLUS 2018