instagram
Challenger Tour
4. - 9. 6. 2018
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Roman Jebavý s Chilanem Podlipnikem-Castillem neudělali poslední krok

09.06.2017 15:48:20 | Jebavý se svým chilským parťákem prohrál dramatickou bitvu o deblový titul na UniCredit Czech Open s argentinským párem Duran, Molteni. Jaká byla cesta finalistů do finále? Jebavý s Chilanem Podlipnikem-Castillem porazili v prvním kole Čechy Papíka a Rikla, ve druhém opět český pár Kolář, Vocel a v semifinále první nasazenou dvojici Paes, Marrero. Duran, Molteni vyhráli v prvním kole nad švýcarsko-americkým párem Margaroli, Sandgren, poté porazili dvojici Behar (Uru.), Bury (BLR) a v semifinále přehráli brazilsko-argentinskou dvojici Souza, Andreozzi.

Jebavý s Podlipnikem-Castillem v prvním setu výborně začali, vedli 3:0, pak ale přišly chvíle argentinského páru Duran, Molteni, vedli 4:3, měli výhodu na 5:3, ale Jebavý s Podlipnikem-Castillem srovnali na 4:4 a pak na 5:5. První set rozhodoval tiebreak, v něm Jebavý s Podlipnikem-Caastillem vedli 3:1, ale prohrávali 3:6, pak bylo 5:6, nakonec 5:7. Ve druhém setu získali Jebavý s Podlipnikem-Castillem servis za stavu 2:1, vedli 3:1, 4:1, ale nakonec o výhodu brejku přišli. Stejné to bylo i v tiebreaku… Škoda, Jebavý – Podlipnik-Castillo měli velkou šanci.

„Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že se dostanu do finále, tak bych to bral. Včera v semifinále jsem si, bohužel, poranil koleno, dokonce jsem přemýšlel, zda mám vůbec nastoupit. Vzal jsem si prášky, trochu to povolilo, ale nemohl jsem moc dobře servírovat a díky tomu jsme asi prohráli. I tak to bylo hratelné, v prvním setu jsme vedli 3:0, měli jsme dva brejky, to by se asi nemělo prohrát. Druhý set jsme vyhráli a byli jsme na vlně. V supertiebreaku jsme vedli 3:0, ale zase z toho bylo 3:6. To by se stávat nemělo, důležitý míčky nám nevycházely,” konstatoval Roman Jebavý. Jak je celkově spokojený s deblem v letošním roce? „Hodně spokojený. Za poslední dva měsíce jsme vyhráli s Jirkou Veselým ATP v Istanbulu, díky čemuž jsme se dostali na French Open a tam jsme uhráli dvě kola, což byl úspěch. Tady v Prostějově jsme postoupili do finále, ale nám trochu zhořklo, protože jsme byli hodně blízko a měli jsme šanci celý turnaj vyhrát. Navíc jsme porazili první nasazený pár Pease s Marrerem, což byl také výborný výsledek. Dnes to, bohužel, nevyšlo.“ A co Jebavého šance v daviscupovém týmu? „Určitě jsem o tom už přemýšlel, těch šancí by teď mohlo být víc. Záleží na ostatních hráčích v týmu, jak na tom budou zdravotně a podobně. Byl bych velmi rád, kdybych se do týmu dostal, a myslím, že jsem se tomu teď přiblížil.“
MONETA MONEY BANK
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTSInstagram


TENISOVÁ EXHIBICE
© TK PLUS 2018