instagram
Challenger Tour
4. - 9. 6. 2018
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Tommy Robredo: Letos tady budu déle

06.06.2017 16:52:52 | Tommy Robredo je v Prostějově podruhé, poprvé byl na UniCredit Czech Open v roce 2013, ale jen jeden jediný den. „Letos tady budu určitě déle,“ říká. V roce 2013 byl v Prostějově druhým nasazeným a na 31. místě ATP. „Ráno ještě trénoval, v průběhu tréninku si obnovil staré zranění a rozhodl se, že v turnaji nebude pokračovat,“ říkal tehdy manažer turnaje Jaroslav Navrátil. „Zachoval jako profesionál, přece jen to bylo férovější než nastoupit, odehrát dva, tři gemy a pak říct, že nemůže pokračovat. A to nechci mluvit o penězích... Robredo říkal, že není stoprocentně fit, aby náš turnaj odehrál v dobré kondici,“ dodával Navrátil.

Letos dostal Robredo volnou kartu a v prvním kole porazil Poláka Jerzy Janowicze v tiebreaku třetího setu. „Byl to těžký zápas, Janowicz velmi dobře podává, míče jsou velmi rychlé, ale v antuce se trochu ztrácejí. Vydržel jsem se soustředit až do konce, měl jsem i štěstí, tak jsem vyhrál,“ říkal Španěl po zápase. „Nebylo to jednoduché, rozhodlo pár míčů.“

Pětatřicetiletý Tommy Robredo byl na konci srpna 2006 pátý na světě, byl mužem grandslamových čtvrtfinále, byl pětkrát mezi osmi na Roland Garros, jednou v Melbourne, v letech 2004, 2008 a 2009 byl členem týmu, který vyhrál Davisův pohár. Je to už dávno, co ho jeden lifestylový magazín vyhlásil Španělem s nejvytříbenějším stylem. Nedělá mu problém pózovat pro nesportovní časopisy, z fotek je jasně vidět, že ho to baví. A také netrpí studem. V červnu 2007 se spoře oděný oháněl raketou na stránkách magazínu Cosmopolitan. Nezvyklým činem chtěl upozornit na nebezpečí rakoviny varlat a prostaty. „Když za mnou přišli poprvé, jasně jsem řekl: Ani náhodou! Ale když mi vysvětlili, že to je v rámci charitativní akce, nakonec jsem si to rozmyslel,“ vysvětloval Tommy Robredo.
MONETA MONEY BANK
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTSInstagram


TENISOVÁ EXHIBICE
© TK PLUS 2018