instagram
Challenger Tour
4. - 9. 6. 2018
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Jiří Veselý začíná cestu za třetím titulem

06.06.2017 10:29:59 | Prostějovský turnajový trůn je prázdný, v prvním dnu hlavní soutěže UniCredit Czech Open prohrál obhájce titulu Kazach Kukuškin, nestačil na Chillana Jarryho, ten nad čtvrtým nasazeným vyhrál ve dvou setech. Za svým třetím titulem se letos ve třetím zápase na centrálním dvorci vydá dvojnásobný prostějovský šampion Jiří Veselý, soupeřem mu bude – trochu v paradoxu – opět Kazach Dmitryj Popko, 190. ATP. I on prohrál s Chilanem Jarrym, který vyřadil jeho krajana, na Chilana nestačil v druhém kole kvalifikace na Roland Garros. Jiří Veselý poprvé vyhrál v roce 2014, ve finále porazil Slováka Gomboše, v roce 2015 přehrál ve finále Srba Djereho. Ale už v sezoně 2013 měl Veselý šanci získat premiérový titul, tehdy nestačil na Radka Štěpánka.

Loni prohrál Veselý právě s Kukuškinem. „První set byl z mé strany hrozný, pak sice přišlo zlepšení, ale v závěru už zase všechno bylo špatně,“ říkal po zápase poražený obhájce trofeje Veselý. „Někdy to bylo až neuvěřitelné, co jsem předváděl.“ A jak se cítí Jiří Veselý letos? V Paříži postoupil do třetího kola, jeho kondici určitě narušila viróza, ale se svým výkonem na Roland Garros byl jistě spokojený, výhry nad Američanem Sockem a Britem Bedenem jsou hodně cenné.

Jak se cítil Jiří Veselý v roce 2015, když obhajoval titul? „Věděl jsem, že to bude hodně složité, hrajete doma, v hledišti známí, rodina, ten tlak je velký. Byl to pro mě hodně složitý týden, nepředvedl jsem úplně nejlepší výkon, ale co vím určitě – rval jsem se a bojoval hlavně ve chvílích, kdy mi to nešlo. Říkal jsem si – nesmíš se bát, musíš jít pořád dopředu. Úspěchu si vážím a moc dobře si uvědomuji, že nebyl zadarmo. V duchu jsem pořád myslel na to, že bych měl obhájit loňský titul, ale čím víc jsem si to připomínal, tím mi to připadalo těžší a složitější.“

Určitě se stejně cítí Jiří Veselý i letos, patří k velkým favoritům 24.ročníku prostějovského challengeru.
MONETA MONEY BANK
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTSInstagram


TENISOVÁ EXHIBICE
© TK PLUS 2018