instagram
Challenger Tour
4. - 9. 6. 2018
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Michail Kukuškin vyhrál suverénně UniCredit Czech Open

04.06.2016 13:33:28 | Šestý nasazený Michail Kukuškin se stal přesvědčivým vítězem UniCredit Czech Open, Maďara Martona Fucsovicse porazil 6:1, 6:2. Bylo to jeho druhé vítězství nad Fucsovicsem, poprvé ho porazil před třemi lety v Istambulu. Marton Fucsovics se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, postupně porazil Srba Krstina 6:4, 2:0, skreč., ve druhém kole Chilana Lamu 2:6, 7:5, 6:4, ve čtvrtfinále prvního nasazeného Litevce Berankise 6:4, 7:6(2) a v semifinále Španěla Cervantese hladce 6:2, 6:2.

Při slavnostním ceremoniálu převzal Kazach Kukuškin šek na 15 300 eur a k tomu získal 125 bodů do žebříčku ATP. Jaká byla Kukuškinova cesta k titulu? V prvním kole porazil Estonce Zoppa 6:3, 6:0, ve druhém Itala Giannessiho 7:6(1), 7:5, ve čtvrtfinále Veselého 7:5, 3:6, 6:2, v semifinále Rusa Kačanova 6:1, 6:4.
Další přesvědčivé vítězství, jak to viděl Kukuškin? „Dnešní zápas mi vyšel, snažil jsem se koncentrovat od prvního míčku, bylo to přece jen finále, poslední zápas turnaje. Věděl jsem, že Fucsovics je výborným hráčem a že budu muset bojovat a hrát svůj nejlepší tenis. Dnes jsem si poměrně věřil, dařilo se mi hrát svoji hru a jsem rád, že se mi dnes nakonec podařilo vyhrát.
Jaký je to pocit vyhrát největší challenger ve své kariéře?„Samozřejmě výborný. Když jsem přijel do Prostějova, vůbec jsem nečekal, že tu nakonec vyhraji. Každým vyhraným zápasem se moje sebevědomí zvyšovalo, až jsem se nakonec ocitl ve finále. Dnes jsem se cítil velmi dobře a věděl jsem, že mám šanci uspět. Prostějovský challenger je na okruhu velmi známý a přijíždí sem řada skvělých hráčů. O to víc mě těší, že se mi dnes podařilo vyhrál.
Co jste na své hře zlepšil, že jste se dostal až sem? „V každém zápase jsem tvrdě bojoval, což je na antuce velmi důležité. Myslím, že mým  nejdůležitějším zápasem na turnaji bylo čtvrtfinále, kdy jsem se střetl s domácím Jiřím Veselým. To byl velmi těžký zápas, ve kterém jsem nakonec zvítězil ve třech setech.“
Cíle do konce sezóny?
„Mým hlavním cílem je zůstat zdravý. Ve své kariéře jsem utrpěl několik zranění, takže zdraví je priorita. Dále bych se chtěl v žebříčku posunout co nejvýše. Už jsem byl mezi nejlepšími padesáti a pokud to půjde, chtěl bych se posunout ještě výš.
Celkový dojem z turnaje? „Jak už jsem říkal, je to příjemné malé městečko. Už jsem tu několikrát hrál a vždy se mi tu líbilo. Teď když jsem vyhrál, tak se mi tu líbí ještě o poznání víc!“
MONETA MONEY BANK
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTSInstagram


TENISOVÁ EXHIBICE
© TK PLUS 2018