SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Petra Černošková: „Diváci dokázali, že tenisu rozumí.“

04.06.2016 11:49:20 | Co říkala turnajová ředitelka Petra Černošková po turnaji UniCredit Czech Open? „Děkuji za slova chvály, myslím si, že jsme se turnaje zhostili se ctí, organizační tým zaslouží opravdu velké poděkování. Máme společně za sebou hodně projektů, každý ví, co je jeho úkolem a všem záleží na tom, aby náš turnaj měl dokonalou kvalitu. Ráda bych poděkovala řediteli UniCredit Bank Jiřímu Kunertovi za slova chvály a za podporu, stejně tak Ivo Kaderkovi a Českému tenisovému svazu.

Letos, kromě jedné silné bouřky, jsme měli i štěstí na počasí, navíc máme zatahovací střechu a ta nám dává jistotu, že se vše bez problémů dohraje. A co se týká kvality turnaje, patřil v posledních letech k nejvyrovnanějším, mezi padesátým a stým místem nastoupilo deset hráčů a dalších deset jich bylo jen těsně za stovkou. Od začátku byly zápasy hodně vyrovnané, většinou na tři sety. Finalista Marton Fucsovics málem prohrál ve druhém kole kvalifikace se Šafránkem, ve druhém kole hlavní soutěže měl na něj Chilan Lama mečbol a stejně se dostal do finále. Mikchail Kukuškin je výborným hráčem, pamatujeme si ho z Davisova poháru, když jsme s Kazachstánem prohráli v roce 2011 v Ostravě, tak za stavu 2:2 jasně porazil Hájka. Jirka Veselý s ním vyhrál před dvěma roky v čtvrtfinále a nyní mu to Kukuškin vrátil. Také bych ráda vyzvedla semifinalistu Karena Kačanova, tenhle Rus měl před čtrnácti dny dvacet a v žebříčku hráčů do 21 let je na čtvrtém místě, po Zverevovi, Coričovi a Fritzovi je brán za velkou vycházející hvězda. A třeba si začas řekneme, ano, byl tady, u nás začal psát svou velkou tenisovou historii. Co mi však udělalo velkou radost? Diváci! Areál byl pořád plný, centrkurt taky, a třebaže už Češi nehráli, dál chodili, prostě měli záruku, že uvidí vynikající tenis. Dokázali, že tenisu rozumí. A exhibice? Bylo to hodně důstojná předehra finále, plný centrální dvorec, dokonalá atmosféra.“