TK PLUS MĚSTO PROSTĚJOV ČTS TENNIS EUROPE ATP


TOPlistFact sheet 2016
Acceptance list 2016


02.06.2016 21:46:18 Veselý skončil moc brzy

„Prostějov je pro mě hodně specifický. Moc mi na tomto turnaji záleží a mám tady velkou motivaci. Dvakrát jsem vyhrál a chci uspět potřetí. Vím, že je tu hodně lidí, kteří mi fandí, o to je to těžší, ale nechci fanoušky zklamat,“ vyznal se ze svého vztahu k UniCredit Czech Open Jiří Veselý poté, co v zápase o čtvrtfinále porazil Srba Tipsareviče. V boji o semifinále čekal Veselého Kazach Kukuškin, zápasová bilance byla 1:1, Veselý vyhrál v Prostějově před dvěma roky, loni prohrál v Halle.

Po prohře Pavláska se Španělem Cervantesem byl duel Veselého s Kukuškinem další šanci, jak udržet český tenis v dalším programu UniCredit Czech Open. Veselý nakonec na Kukuškina nestačil, jako obhájce trofeje skončil opravdu moc brzy.
 „Vlastně to utkání bylo stejné, jako ty předešlé. Nebylo to o soupeři, ale mém vlastním výkonu. První set byl z mé strany hrozný, pak sice přišlo zlepšení, ale v závěru to už zase všechno bylo špatně,“ říkal po zápase poražený obhájce trofeje. „Někdy to bylo až neuvěřitelné, co jsem předváděl.“ Vyrovnal stav setů, ale Kukuškin byl důslednější. „Ani po vyrovnání nepřišlo uklidnění. Hrozně moc mě to mrzí. Fakt jsem si přál zopakovat loňský výsledek. Možná mě to až příliš svázalo. Přesto to byl ode mě mimořádně špatný výkon.“
Past: UniCredit Czech Open
Singles 2015   Tournament DRAW
 Players list
Doubles 2015   Tournament DRAW
 Players list

Jiri Vesely
Jiri Vesely
Radek Stepanek
Florian Mayer
Yuri Schukin
Jan Hájek
Jan Hájek
Augustin Calleri
Sergio Roitman
Jan Hajek
Jarko Nieminen
Radek Stepanek
Radek Stepanek
Guillermo Coria
Bohdan Ulihrach
Andreas Vinciguerra
Richard Fromberg
Richard Fromberg
Bohdan Ulihrach
Andrei Cesnokov
Andrea Gaudenzi
Karol Kucera