Challenger Tour
5. - 10. 6. 2017
AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ!

Dominik Kellovský: „I přes prohru výborná zkušenost.“

01.06.2016 15:50:07 | V prvním zápase nastoupil Dominik Kellovský se čtvrtým nasazeným Španělem Inigem Cervantesem (69. ATP), v prvním kole překvapivě vyřadil ruského tenistu Alexandera Kudrjavceva, Španěl už byl nad jeho síly. „Z mé strany to nebylo nic velkého. První kolo na kurtu č. 1 jsem zvládl dobře, dnes to pro mě byla premiéra na centrálním dvorci, bohužel jsem se toho nezhostil dobře. Dnes jsem prostě neměl svůj den.“ Jak se Kellovskému hrálo na centrálním dvorci?

„Je to samozřejmě výborná zkušenost. Máte kolem sebe diváky, je tam úplně jiná atmosféra než na ostatních kurtech. To ale nehrálo roli, dnešek prostě nedopadl tak, jak jsem si představoval. Hrál jsem proti Cervantesovi, který je šedesátý na světě a na rozdíl od Kudrjavceva, se kterým jsem hrál v prvním kole, dělá minimum chyb. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.“ Se stejným soupeřem hrál Kellovský loni v Ostravě, jak by oba zápasy srovnal? „Bylo to velmi podobné. Hráli jsme spolu před rokem, kdy byl kolem dvoustého místa na světě a mě téměř nikdo neznal. Za ten rok jsme se posunuli, on se dostal na 60. místo na světě. Jak v Ostravě, tak tady, to bylo z mé strany velmi nervózní. Je mi líto, jak jsem se s tím popasoval, ale v daném okamžiku jsem se snažil udělat maximum.“
A celkové zhodnocení turnaje? „To, že budu hrát hlavní soutěž, jsem se dozvěděl den před kvalifikací, prošel jsem prvním kolem, což bylo absolutně nečekané. Teď jsem mírně zklamaný, protože můj výkon s Cervantesem mohl být lepší, ale kdyby mi někdo před turnajem řekl, že projdu prvním kolem na největším challengeru, tak bych za to byl jenom rád. Určitě to byl jeden z těch lepších turnajů,“ dodává Dominik Kellovský.
UniCredit Bank
Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS ČTS

© TK PLUS 2017