ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Tomáš Bím na turnaji počtrnácté

09.06.2023 16:59:53 | Už je to třicet let, co český malíř Tomáš Bím v roce 1994 dostal nabídku, aby jeho litografie a kresby výtvarně provázely prostějovský tenisový Czech Open. „Pamatuji si, jak jsem byl před léty tou nabídkou potěšen. S tenisem a jeho zákoutími jsem na staré Štvanici prožil hodně nádherných chvil, na které se prostě nedalo zapomenout.

V Prostějově jsem tehdy poznal pracovité tenisové nadšence v čele s parťákem a kamarádem Mirkem Černoškem, potkal jsem tam také Milana Velka, ten má a vždy měl noblesu a hned jsem věděl, že jsem mezi svými. Viděl jsem tam hrát Martinu Hingisovou, poznal jsem Honzu Kukala, nejen dokonalého tenisového fachmana, ale i znalce umění. Když jsem se začas dozvěděl, že on byl spolu s prostějovským klubem hlavním organizátorem výstav plakátů Alfonse Muchy, že na vernisáž přes oceán přiletěl i Ivan Lendl, tak jsem se jejich snahám opravdu poklonil. V Prostějově si uvědomili, že kumšt ke sportu patří, a samozřejmě mě těšilo, že v prostějovském tenisovém hotelu visí mé grafiky, že je můj pohled na tenis provází při jejich každodenním sportování,“ říkal Tomáš Bím, který v Prostějově několikrát vystavoval. Velký ohlas měla mj. výstava Svět kolem nás, která přibližovala Skupinu 42. Byli v ní zastoupeni mj. Kamil Lhoták, František Gross, Jan Kotík, František Hudeček, Bohumír Matal. Tomáš Bím se tehdy dostal opravdu do velice vznešené společnosti. Ve třiceti ročnících prostějovského Czech Open byl Bímův turnajový motiv čtrnáctkrát.
Jeho motiv pro letošní třicátý ročník? Tenis je představen v úplné prostotě, snad až nahotě, opuštěný míč ve vráštité antuce, sám samojediný. Prostě nic dalšího! Na nic se neohlížej, jsi tu a hrej! Kdyby už Tomáš Bím pro prostějovský turnaj nikdy nic nenamaloval, žádný další motiv, tím posledním řekl – všechno.
Tady to máte, žijte, konejte.

twitter instagram facebook kontakt